Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire jó az hogy rengeteg több...

Mire jó az hogy rengeteg több száz éves verset bemagoltatnak a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Egy negyedikes ès egy másodikos fiam van. Hol az egyikkel hol a másikkal kell állandóan verset tanulnom. Konkrétan elmegy egy csomó idő vele nem tudják kipihenni magukat rendesen, izgulnak.

De tényleg, mire jó ez? Oké a Himnuszt tanuljàk meg, mert egy alap mű, de ezeket a verseket sokszor azért nehéz bemagolni neki, mert teli vannak régies kifejezéssel. És, ha már egy kicsit is hibáznak, amikor felmondják, akkor már 4-est kapnak.



2022. okt. 25. 15:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"ha a memóriafejlesztés lenne a cél, akkor azt lehetne hatékonyabban is csinálni"

Mindenkinél más válik be, ezért fejlesztik több módszerrel is: a verstanulás csak egy a sok közül.


"Műveltebb meg nem leszel."

Hát de, pont hogy műveltebb leszel.


"Én az összes verset már rég elfelejtettem"

Ha nem is tudod már végig, azért valamennyi mindegyikből megmaradt. Ha csak annyi, hogy ha hallod, tudod, hogy magyar vers, nem fordítás, máris többet tudsz, tehát műveltebb vagy, mint akinek fogalma sincs még ennyiről se.

2022. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha ez kihívás, mi lesz az egyetemen? Pár memoriterből ekkora gondot csinálni…
2022. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett megtanulni semmit csak max ilyen 4 soros valamiket. Mert jo a tanar
2022. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nekem nem kellett megtanulni semmit csak max ilyen 4 soros valamiket. Mert jo a tanar"

És senki másnak sem az osztályodban? Mennyi idő alatt?

Ha - tegyük fel - neked nem is, lehet, hogy másoknak direkt jót tett volna... Úgyhogy ebből még nem következik, hogy jó-e egy tanár vagy nem.

2022. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!