Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy járműmérnöki vagy egy...

Egy járműmérnöki vagy egy töri alapszak nehezebb?

Figyelt kérdés
Tudom, kinek mi. De, ha úgy általánosságban nézzük.
2022. okt. 10. 18:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
A járműmérnöki nehezebb.
2022. okt. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kicsit
2022. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Állítólag törin a szorgalmi időszak nagyon lájtos. Ahogy hallottam.
2022. okt. 10. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a járműmérnöki.
2022. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz lesz olyan válaszolót találni, aki mindkettőt elvégezte.
2022. okt. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más terület, más képességek kellenek az elvégzésükhöz. A töri alapszak csak annak könnyű, aki sosem járt oda.
2022. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam egy évet, és váltottam mérnökire😁
2022. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy általánosságban. Egyénfüggő, pont. Gimiben kettes voltam töriből, soha nem ment az a mennyiségű magolás, és nem is érdekelt az egész. A fizika se érdekelt, de azt meg tudtam tanulni, ha kellett, és nagyjából elég volt érteni. Nekem valószínűleg egy járműmérnöki szak sem sikerülne csúszás nélkül, de törin konkrétan az első vizsgaidőszakon se jutnék túl. Na most akkor melyik a nehezebb?
2022. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

"Nehéz lesz olyan válaszolót találni, aki mindkettőt elvégezte."


Annyira utálom ezt a fajta érvelést. Ennyi erővel akkor az orvosira se mondjuk, hogy nehezebb a kommunikáció és médiánál, csak akkor ha elvégeztük az orvosit is, meg a komédiát is? Mert a te érvelésed szerint igen.

2022. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal, egyénfüggő. Mivel a matek/fizika sokkal több embernek okoz gondot így a járműmérnöki nyilván többeknek nehéz.

Ha a választás miatt kérdezed inkább onnan közelíteném meg, hogy minek van több értelme. Mert a törivel elhelyezkedni kb. lehetetlen, és ha mégis sikerül a fizetés egy szánalom lesz. Ezzel szemben a járműmérnökivel valószínűleg lehet normális állást kapni normális fizuért. Szóval ebből a szempontból nagyon nem érdemes a megúszásra játszani. Ha meg ennyire nincs kedved tanulni válasz egy normális szakmát és tanuld meg azt rendesen, azzal jóval többre mész, mint egy töri alapszakkal.

2022. okt. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!