Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenütt van bunkó tanár?

Mindenütt van bunkó tanár?

Figyelt kérdés
Tehat az a lenyeg hogy két éve franciat tanulok,most tizedikben atjottem egy jobb osztalyba ahol lemaradásom van de ez most nem baj.tehat tudni kell rolam hogy minden tanárral kedves vagyok,és ötös a magatartásom,de van a francia tanár aki olyan szinten bunkó hogy mar rendszeresen szorongok miatta.Minden francia órán az egesz terem kb csak csöndben ül és válaszolgat a tanárnak,a tanár ha valaki valamit rosszul mond ordít és nem nem átlagos tanári módon hanem ijesztoen,mintha mentálisan beteg lenne.Az egoja az egekben van csak az jo amit ő mond és ha pl ügyintézés miatt el kellene mennem orarol annyit mond hogy "nem érdekel a dumad".hogy lehet az ilyet kibirni?

2022. okt. 6. 17:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul gyerekes módon szemelyeskedik és gunyolodik rajtunk.
2022. okt. 6. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen van ilyen, igen - ha engem kérdezel, ez az eredménye annak, hogy az ismert okok miatt manapság szinte csak két fajta ember van a közoktatásban: a szent őrültek, és azok, akik nem oda valók. Az arányuk iskolánként változó. Nagyon sajnálom, hogy ilyen légkör van az óráitokon. Te diákként nem nagyon tudsz mit tenni, itt a szülőknek kellene beszélni a tanár fejével, illetve ha ez eredménytelen, akkor az igazgatóval. Megértelek, nekem volt egy ilyen kémiatanárom, és a sz.r is belénk fagyott az órákon. Már 20 év eltelt azóta, de még mindig nagyon élénken emlékszem azokra az időkre. Amikor a szülők összefogtak és beszéltek a fejével, akkor állított magán valamennyire (akkor sem lett teljesen OK, de legalább elviselhető).
2022. okt. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy orvosok, kőművesek, manikűrösök, pékek, gyári munkások stb. is, csak velük nem találkozol nap mint nap.
2022. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd a jó oldalát: legalább nem érettségi tárgy, ha nem választod meg. Viszont, ha érettségizni akarnál belőle, bajban lennél, én középszinten nem vállalnám be, mert nála lenne. Nekem is volt hasonló tanárom németből, a szóbelin levont 1 pontot, és az az egy pont kellett volna utólag. Szóval ilyennél tényleg ne érettségizz. Tudom, hogy nem említettél ilyen tervet, de gondoltam megosztom ezt a gondolatomat veled. Nekem például az összes matektanárom is őrült volt, aztán nem is tanultam meg a matekot soha. Még egy töri volt nem normális, aki meg folyton azt hajtogatta, hogy azért senki nem ötös töriből, mert az ő tudása négyes, a diákoké akkor csak hármas lehet. Szerencsére (matekon kívül) érettségi előtt sikerült jobb tanárokat szereznem mindenből, de azt úgy kell érteni, hogy nem voltak ilyen őrültek.
2022. okt. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok iskolában vannak bunkó tanárok. Persze ugyanez igaz a diákokra is. Összefoglalva: a tanárok közt éppen úgy vannak jófejek és bunkók, mint a diákok közt.
2022. okt. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állami vagy magániskola? Engem nem érdekelne mit mond, ha menned kell , az osztályfőnök is tud róla akkor mondd meg neki. Mindig beszélj az osztályfőnökkel, ha dolgod van. Aztán szünetbe menj oda a francia tanárhoz( óra előtt) hogy majd menned kell. Ha nem enged el, akkor meg tegyél panaszt. Ilyen nincs. Ha észhez akarjátok téríteni akkor többen órán szóljatok neki, hogy legyen szíves ne így beszéljen veletek, mert rámegy a teljesítményetekre. Nem kell félni, ő is ember. Biztos feszült a fizetése, élete stb miatt. De azt nem rajtatok kellene levezetnie! Úgyhogy én mindenképpen mennék osztályfőnökhöz, ha az sem segít akkor iskolaigazgatóhoz. Ha meg az sem akkor ombudsman. Nektek is jár a nyugodt légkör. Ne hagyjátok magatokat!
2022. okt. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem mindenhol de sok helyen az fix.
2022. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindenhol voltak, pedig esti gimikbe is jártam. Illetve az egyik gimimben nem volt.

Alacsony fizetésük, aztán sok tanár jobb híján elment tanítani, másra nem nagyon alkalmas, és emiatt frusztrált.

2022. okt. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!