Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért raplizik mindenki, hogy...

Miért raplizik mindenki, hogy az iskolákban maximum 18 fok lehet a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Szerintem bőven elég. Ez most pont olyan, mint amikor nyáron bemész egy Lidl-be vagy Aldi-ba és megcsap a mínusz 10 fok bent, olyankor is teljesen felesleges a légkondi például, energiapazarlás. Vagy amikor télen a túlfűtött buszokon, vonatokon le kell vetkőznöd annyira meleg van. Az iskolákban ugyanez van most, rinyálnak, de közben egy pulcsiban simán kibírható lenne az egész, főleg hogy évek óta nincsenek mínuszos telek. Nem tudom miért ilyen ratyi mindenki, hogy rinyál 18 fok miatt, de most komolyan. :D

2022. okt. 5. 23:12
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
De milyenek...? Inkább kössz, de nem.
2022. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
93%
#9: Hiszi a piszi. Nagyapám elbeszéléséből tudom, hogy még a két háború közötti időszakban az egytermes tanyasi iskolában is volt vaskályha, pedig a WC is csak az udvaron egy budi volt. Akkoriban tanítónak lenni valóságos rang volt, ezért egy tanítót arra kérni, hogy egy fűtetlen teremben tanítson egész nap, elképzelhetetlen lett volna. Arról nem is szólva, hogy a penicillin felfedezése akkor még nem történt meg, így fűtetlen teremben tartani órákat egész nap a szó szoros értelmében a diákok életének kockáztatása lett volna.
2022. okt. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy ócska eufemizmus arra, hogy 18 fok lesz."

Százéves épületekben? :))))) Persze, bizonyos részeikben biztos épp annyi lesz véletlenül valamennyi ideig. De a többi részében? Hogy lehet akárhány fokot (!) biztosítani olyan épületekben, ahol nem szabályozható a fűtés, viszont behúz a hideg az ablakokon?...

2022. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%

"mennyire alacsony az érzelmi intelligencia Mo-on"

Ha más országokra is lenne ugyanannyi rálátásod, tudnál róla, hogy mindenhol ugyanolyanok az emberek, úgyhogy nem kell magyarországozni.

2022. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
21%
14x igen mindenhol vannak tuskók is. az arány nem mindegy
2022. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%
#14: Na ez nem igaz. Én éveket éltem Nagy-Britanniában, és teljes biztonsággal mondhatom, hogy az emberek egymás felé mutatott tapintatossága, figyelmessége ott átlagosan magasabb szinten van, mint Magyarországon. Ott is vannak bunkó és tapintatlan emberek, de jóval kisebb arányban, mint nálunk. Ez a kegyetlen igazság, ha tetszik, ha nem. Lehet a fejünket a homokba dugni nemzeti büszkeségből, de jobb a valósággal szembesülni, és önáltatás helyett megpróbálni legalább csökkenteni a hazai társadalom további bunkulásának az ütemét.
2022. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
23%

"Én éveket éltem Nagy-Britanniában"

Tehát nem belülről láttad, hanem idegenként...

2022. okt. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
87%
Mondd ezt a 6-10 éves gyereknek, hogy ne hisztizzen, ha egész nap egy hideg szobában kell ülnie.
2022. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
14%

4-esnek üzenem:

az a 21 fok nem a Munka törvénykönyvében van, hanem a 2002 -es 3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendeletben. Ennek a vonatkozó részeit ezért a 18 fokos rendelettel hatályon kívül is helyezték, jó reggelt kívánok. Vagyis papírunk van róla, hogy a törvény erejénél fogva mégsem fázunk 20 alatt sem...


Mindenki másnak, aki nyafog a 18 fokban iskolában:

majd, ha nem bokavillantással, haspólóban jártok a suliba, akkor hiteles lesz a nyafogásotok. Addig nem.

2022. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
82%

#19

Az én válaszom után elég viccesen hangzik a tied. Kisgyerekek haspólóban járnak iskolába? 6 évesek?

És miért általánosítasz? Nem mindenki egy buta liba, aki nem törődik a saját egészségével és tél/ ősz ellenére félmeztelenül jár iskolába. És nem csak ők nyafognak.

2022. okt. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!