Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 30 pontos röpdolgozatok?

30 pontos röpdolgozatok?

Figyelt kérdés

A tánárunk 30 pontos röpdolgozatokat irat velünk, amikre kb. 20 percünk van

Rendjén van ez így?



2022. szept. 17. 21:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Rendjén van. Mondjuk a pontszám nem árul el semmit, nyilván 20 db feladatot nehéz ennyi idő alatt megoldani, de 3-4 feladat rendben van.
2022. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen rendben van a dolog.
2022. szept. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
Nincs, mindig is utáltam a röpdogákat, semmi értelmük nem volt, rendszeresen adtam be őket üresen. Örök életemben 4-5 között volt az átlagom, de ezeket a szarokat nem voltam hajlandó megírni. Szerencsére nálunk kisjegy járt érte, úgyhogy egy témazáróval ki is lehetett kettőt javítani négyesre, de a világ legnagyobb hülyeségének tartom a rajtaütésszerű számonkéréseket.
2022. szept. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Rendben van.
2022. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Ez így nem sokat mond el, hogy 30 pontos. A 30 pontos az még lehet jobb is, nálunk sokszor olyat írattak, hogy 5 kérdés, és ahány kérdést tudsz, olyan jegyet kapsz. Szóval ha csak 3 kérdésre tudod a választ, akkor 3-ast kapsz. Ezeket utáltam, mert most na, idegtépő, ha például tanulsz, de valamelyik kérdésre épp nem tudod a választ, és akkor na, már nem is kaphatsz ötöst. Szóval én az ilyeneket utáltam, szóval lehet, hogy az ember egy 30 pontossal még jobban is jár, mert ha sok a kérdés, és az ember valamelyikre nem tudja a választ, akkor talán az még nem annyira rontja le az esélyeit, de nyilván azt is lehet csinálni, hogy 30 pontos dolgozat, de csak 3 kérdés van, mindegyik 10 pontért.. na, úgy is azért meg lehet cseszni, de na. A lényeg az, hogy 20 perces röpdolgozatok azok átlagosnak tűnnek, de nem írtad le, hogy az a 30 pont az miből, hány kérdésből tevődik össze.
2022. szept. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Mi egy órán két dogát írtunk. Egy 25 pontos röpdogát és egy 70 pontos témazárót. Úgyhogy azt kell mondjam, a 30 pontos röpdolgozat semmi.
2022. szept. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Tanárként ellenzem a röpdolgozatokat. A diák tudását akarom mérni, arra ez a lecsapó módszer nem alkalmas.
2022. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk 2 pontost íratott a fizikatanár, de azért körmölni kellett 5 perc alatt 1 bőséges oldalt.
2022. szept. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Most komolyan azt gondolod, hogy ha itt néhányan azt gondolják, hogy minden órán 20 perc röpdolgozat elfogadhatatlan, az bármit is változtat a dolgokon? Odaállsz a tanár elé, és azt mondod, hogy találtál 5 embert az országban, aki szerint nincs rendben ez a röpdolgozati módszer, ezért hagyja abba? Gondolkozz már egy kicsit! Vagy csak a duzzogásodhoz keresel lelki támogatókat? Jobban feljogosítottnak szeretnéd magad érezni abban, hogy magadban méltatlankozhass egy sort?
2022. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
A feleségem nyelvtanár egy gimnáziumban. Nála a röpdolgozat nem bejelentés nélküli dolgozat, hanem egy előre bejelentett dolgozat egy rövidebb anyagrészből. Ő 50 pontosra (könnyebb így százalékot számolnia) állítja össze a röpdolgozatait és 20-25 perc a megoldási idő. Eddig még egy diákja sem panaszkodott erre pedig 20+ éve tanít, nyelvvizsgáztat és emelt szinten érettségiztet.
2022. szept. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!