Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi a legkönnyebb...

Szerintetek mi a legkönnyebb illetve a legnehezebb egyetemi szak?

Figyelt kérdés

2022. szept. 15. 17:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

#7 esnek


Miért lenne az orvosi humán.

Tipikusan azok mondják akik nem értenek a tudományos tárgyakhoz.


Humán szakok gyakorlatilag emberi cselekedetekkel, alkotásaival foglalkozó tudományágak pl.: történelem, irodalom, nyelvtan


A reál viszont emberi cselekedettől független létező dolgokkal foglalkozik pl.: kémia, biosz, fizika, matek


Kérdésre:

Az amúgy hogy mi a legnehezebb vagy legkönnyebb nem lehet biztosan megmondani.


Általánosságban az orvosi, jogit, pár mérnöki szakot lehet megemlíteni legnehezebbnek, de szerintem nem az a nagy dolog, hogy valaki elvégzni valamelyiket, hanem hogy a mesterévé is váljon a szakmájának.


Szerintem sokkal több potenciál van egy programozónak, hogy hova lehet fejlődni kemény munkával, mint egy jogásznak, pedig külsős szemlélőként úgy látom a jogot nehezebb elvégezni.


Orvosin is sokakat végigrugdossák kettesekkel aztán alig tudnak valamit a tárgyról, mégis megkapják a diplomát.

2022. szept. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Miért lenne az orvosi humán.


Tipikusan azok mondják akik nem értenek a tudományos tárgyakhoz.


Humán szakok gyakorlatilag emberi cselekedetekkel, alkotásaival foglalkozó tudományágak pl.: történelem, irodalom, nyelvtan


A reál viszont emberi cselekedettől független létező dolgokkal foglalkozik pl.: kémia, biosz, fizika, matek"


Magam is egyetemista vagyok, tehát van közöm tudományos tantárgyakhoz. ;)


Az orvosi meg nem reál olyan értelemben, mint a villamosmérnöki.

2022. szept. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

Akkor mégis milyen értelemben? Mert indoklást nem találok a válaszaidban, csak erősen téves gondolatokat.


Kétségtelenül van közöd tudományos tárgyakhoz kedves egyetemista csak nem sok. ;)

2022. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Jó akkor jöjjenek az indoklások. Először is nem tudom, hogy mi a definíciója annak, hogy mi is a reál de amit írtál az úgy nem tetszett róla.


Beszéltem már orvossal az egyetemről, Ő orvosként például nem tud deriválni, integrálni, differenciálegyenletet megoldani, ami matekosabb szakokon már az elejétől jön mint a tenger. A matekról meg azért tudjuk, hogy reál tudomány nem? Ez persze csak egy dolog, nem csak emiatt írtam amit de ez is egy szempont.

2022. szept. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért ragaszkodtok ilyen görcsösen ehhez a humán/reál felosztáshoz. Ha a humán a “hét szabad művészetet” jelöli, akkor a fizika és matek is ide tartozik, ahogyan a zene is. A művészetek amúgy se esnek se a humán se a reál kategóriába.


Az orvostudomány logikai és lexikális tananyag egyszerre. Ezért is nagyon nehéz.


A szociológia egyszerre humán és reál. Társadalomtudomány és statisztika egyszerre.


A humánetológia most humán vagy reál?


Az egész vita értelmetlen.

2022. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

13. as vagyok

Hát nem csak a deriválás határozza meg, hogy humán-e egy szak.


Az orvosin ahol olyan tárgyaim vannak mint Biofizika, Biokémia, Kémia, Farmakológia, Molekuláris sejtbiológia, Élettan, Mikrobiológia hogy lenne már humán. Ezek 70% a biológia, a maradék meg fizika és kémia. (Vannak ilyen tantárgyak, hogy orvosi kommunikáció, meg szociológia, terminológia de ezekre senki se tanul többet max 1 napnál)


Matek az valóban csak annyi van amennyi fizikához meg kémiához kell, de nem a matek az egyetlen reál tantárgy hanem csak egy közülük. Ennyi erővel Villamosmérnöki se reál mert nem tanulnak biológiát, pedig a biosz is kétségtelenül reál tárgy mint a kémia illetve fizika is.


Egyébként részben egyet tudok érteni utolsóval abban hogy ez a reál-humán felosztás gyakran nem alkalmazható, viszont vannak ilyen szakok mint a mérnökik, (állat/fog)orvosi, gyógyszerészeti, matek fizika stb amiről egyértelmű hogy reál.

Illetve vannak olyanok, mint bölcsészet, nyelvi szakok, történelem szak stb. ahol meg a humán vonal egyértelmű

2022. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!