Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogy lehet barátkozni?

Egyetemen hogy lehet barátkozni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet úgy hogy nem ismertem senkit aki oda jár.

Már most nagyon rosszul érzem magam mert látom hogy a legtöbben már csoportosan járkálnak én meg lényegében senkit se ismerek.

Nagyon rossz egyedül lenni ennyi ember között.

Ráadásul az is hátrány hogy nem vagyok nagyon bulizós inni nem tudok sokat mert olyan gyógyszert szedek amire nem ajánlatos inni.

Így meg szerintem alapból unalmasnak tartanak majd tehát ilyen nagy bulizós társaságba nem is tudnák beilleszkedni de azért jó lenne legalább 1 ember akihez tudnák szólni nap közben.

Már csalódottnak érzem magam mert az hittem az egyetemi évek jók lesznek de úgy tűnik nem nekem 😞



2022. szept. 8. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ugyanúgy, mint bárhol máshol: ha nem mennek oda hozzád, akkor te mész oda hozzájuk, és elkezdesz velük beszélgetni.

Tanács: ilyeneket ne mondj, hogy "tudnák", mert akkor valóban nem fogsz tudni beilleszkedni egy nívósabb egyetem közösségébe.

2022. szept. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy már csoportban vannak az emberek én meg úgy nem merek odamenni meg nem is tudom mit mondjak csak így random.

Amúgy nekem nem kéne nagy társaság én a minőséget helyeztem mindig a mennyiség elé az emberi kapcsolatokban is tehát nekem elég lenne 1 ember is akivel jóban vagyok bent. De hát így nem könnyű középsuliban sokkal jobb volt 😞

2022. szept. 8. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Óra előtt a teremnél várva ne félj odamenni másokhoz. Heti szinten találkozni fogtok, szóval bőven lesz alkalom megismerni egymást. Attól még hogy csoportosan vannak, nem jelenti azt hogy "elkeltek" és te már nem is szólhatsz hozzájuk. Próbálj meg nyitni mindenki felé, ne 1 barátot akarj kaparintani görcsösen. Tudom hogy ijesztő lehet odatenni magad, de senkinek nem lesz ellenére új embereket megismerni, akkor sem ha gólyatáborban vagy korábbról ismer már néhányat. Szóval hajrá. Ha valakivel sosem juttok tovább az udvarias csevegésnél, nyilván nem kell erőltetni.


A bulizásnak nem kell féktelen ivásnak lennie, el lehet menni kávézni, sütizni, bármilyen egyetemi vagy más programra.

2022. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia xy vagyok Te is erre az órára jársz ? Innentől már menni fog..
2022. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen a karod, a miénk nagyon pici és családias, kolis vagyok és egyszerre lakok kb 3 szobában, így már az évfolyam jó részét ismerem, hisz mindenki csövel mindenhol, felsősökkel is, mindenkiben jóban vagyunk. Azt vettem észre, hogy nálunk azok szopnak, akik bejárósok és gólyatáborban sem voltak. Nálunk kb a 95% együtt jár, mindenki mindenkivel, de a maradék 5%kal csak órán találkoztunk először, szóval ha megvagyunk 25en, kevesebb érdeklődést fordítunk mások felé. Mellesleg én is introvertált vagyok, viszont ha unatkozom, csak beülök egy szobába és máris minden jobb. Mekkora a szakod? Kolis vagy? A legtöbb minden ezen múlott, és azon, hogy amikor egyetemre jöttél, akartál-e tényleg változtatni. Én akartam.
2022. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát ez egy elég népszerű szak tehát itt sokan vannak pont ez a baj hogy el lehet veszni a sok ember között.

Nem vagyok kolis gólyatáborban nem voltam mert ugye nem tudok sokat inni egészségügyi gondjaim gyógyszer miatt ott pedig kb. az ivás a lényeg féltem hogy kinéznek miatta ha nem iszok sokat stb.

2022. szept. 8. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Akkor még nem is a rosszabb esetben vagy, amikor nem 3an vagytok magányosak, hanem minimum 50en :D Ha keresel valakit, aki kockul a hátsó padban, menj oda hozzá, ülj mellé, innentől tudod a folytatását.
2022. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Én sem voltam (vagyok) nagy barátkozós. Alapszakon hasonlóan voltam, mint te, csak nekem akkor még nem hiányzott a társaság, voltak barátaim máshonnan, az egyetemre csak órákra. Aztán az MScn éreztem, hogy jó lenne beilleszkedni, viszont akkor már szinte mindenki ismert valakit. Én azt csináltam, hogy amikor óra előtt volt beszélgetés, akkor én is odaálltam, hallgattam és amikor olyan téma volt, akkor bekapcsolódtam. Aztán így, ha ebből a társaságból valakivel összefutottam utcán, tömegközlekedésen akárhol egyedül, akkor már oda "mertem" menni beszélgetni és így végül egyre több emberrel lettem beszélőviszonyban.


A nagy létszámú szaknál tényleg elképzelhető, hogy vannak még páran úgy, mint te, csak meg kell keresni (lehet ők is úgy éreznek, mint te).

2022. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok jelenleg. 😔
2022. szept. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok.


A héten kezdődött el minden, de eddig összesen 1 emberhez szóltam hozzá, ott is ő kezdeményezett, cuki volt.


A jövő heti célom, hogy megismerjek még 1-2 embert, akikkel egy órára járunk és legalább legyen kihez odamennem órák előtt. Aztán akár (remélem) barátok is lehetünk.


Nagyon fura amúgy, mert jártam már egy FOSZK-os képzésre, most pedig alapképzést kezdtem. A foszkon abszolút nem volt probléma az ismerkedés, viszonylag gyorsan lettek barátaim, de most valahogy nem megy a dolog. Nem tudom, hogy miért nem, de nagyon igyekszem.


Amúgy, ki hova jár? (aki írta, hogy szintén egyedül van)

2022. szept. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!