ELTE BTK szemináriumokon mennyire veszik komolyan a hiányzást?
A Covidra érdemes rákérdezni az oktatónál, mert nálunk tavaly azzal néhányan elnézőbbek voltak. Akinél ezen múlt, annál a pozitív tesztet elfogadták igazolásnak, de amúgy egyetemen nem szoktak igazolásokkal foglalkozni.
Amúgy igen, ha azt mondják, hogy hármat lehet hiányozni, akkor annyit lehet. Nem négyet, mert az csak picit több... Hármat. Ez az órák negyede általában. Azért az szerintem egy többnyire jogos elvárás, hogy az órák háromnegyedén legyen jelen az ember, ha teljesíteni akarja a kurzust.
Tudom, hogy kissé hülye tanács, de igyekezz nem lebetegedni. Pl. tömegközlekedésen vagy zsúfoltabb boltban senki nem fog hülyének nézni, ha maszkban vagy. Minden más kifogás (pl. korán van az óra, előző este későn feküdtél le, rossz kedved van, esőben nincs kedved kimenni a lakásból) meg egyszerűen nem játszik. Középiskolába is kellett járni, ide is kell.
A szabályzatban úgy van, azt hiszem, hogy az órák 25%-át lehet hiányozni, további 25%-ot egyéni mérlegelés alapján lehet hiányozni, 50% fölött meg kell tagadni az aláírást.
Ha valaki sokat betegeskedik (a COVID e tekintetben pont rossz kifogás, de mondjuk tényleg lehet valakinek komoly betegsége), akkor a megoldás erre az, hogy majd egy következő félévben megcsinálja a tanegységet. Most képzeld el, hogy befeküdnél-e egy olyan sebész kése alá, aki hiányzott a gyakorlatokról bármilyen okból…
Én azt tanácsolom, hogy ne stresszelj ezen. Az első félévben én is stresszeltem, hogy "olyan kevésszer lehet hiányozni, mi van ha valami miatt majd hiányoznom kell" stb. Sosem buktam még tárgyat a túl sok hiányzás miatt. Sőt, a maximum amit hiányoztam az előző félévekben katalógusos órákról, az max. mindig csak egy alkalom volt, de az is a szemeszter végén, mert szemeszter vége volt, és nem volt kedvem bemenni. És itt a hangsúly a szemeszter végén volt. Ha szemeszter végén vagy már, és annyira hiányozni akarsz, akkor hiányozz, de ne ess abba a hibába, hogy már most elkezdesz hiányozni azzal a kifogással, hogy "nincs kedvem bemenni". Szóval nehogy már most kimaxold az összes hiányzásodat, hanem a katalógusos órákról tényleg csak akkor hiányozz, ha valami miatt muszáj, vagy ha pedig már tényleg itt a szemeszter vége. De amúgy ne stresszelj ezen annyit, a három alkalom kevésnek tűnik, de őszintén, szerintem nem az. Maximum ha valaki tényleg nagyon beteges fajta, akkor lehet tényleg a tantárgy bukása a vége, de az szerintem nem egy olyan gyakori eset, hogy valaki tényleg ilyesmi miatt bukjon.
De amúgy a #4-es írta, hogy hogy van a szabályzatban, és nálunk is valahogy így van, hogy 3 igazolatlan hiányzás lehet max., de lehet vinni orvosi igazolást, de azt hiszem igazolással is max. 2-3 órát lehet hiányozni.
Szerintem ez abszolút tanárfüggő, illetve azért a covid is átírt mindent. Van tanár, aki körbe adja a jelenléti ívet és nem érdekli az se, ha látványosan több név kerül, mint a ténylegesen megjelentek száma. Van, aki meg felolvassa és jelentkezni kell.
Általában 3 max. 4 hiányzást engednek.
Én megfogadnám 5-ös tanácsát. Ne lődd el egyből az összes hiányzást, mert ki tudja, mikor jön jól. Persze S.Oszkáron vicces olvasni a meme-ken, hogy a 4. héttől kell bejárni, mert elfogyott a hiányzás, de tárgyat bukni emiatt már szívás.
Az a baj hogy nekem már két nap hiányzás Szeptemberben végén és Október elején biztos mert kiveszik a bölcsességfogaimat, és csak hétköznap van időpont (és nagyon sürgős sajnos). Ez angol gyakorlatról már rögtön kettő hiányzás. :/
Na mindegy majd lesz valahogy, arra azért biztos lehet igazolást kérni és szerencsére nem vagyok gyakran beteg. Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!! :) <3
Senkit nem érdekel az orvosi igazolás. Engem biztosan nem (BTK-s oktató vagyok). Felnőttek vagytok, nem tartoztok beszámolóval vagy indoklással, hogy miért hiányoztok. Például esetedben az a te döntésed, hogy mikor veteted ki a bölcsességfogadat, gondolom ez nem ambuláns műtét amelyet már a rohamkocsiban megkezdenek rögtön az ujraélesztés után… rátetted a műtétedet az órára, magadra vess. Ha a betegség elkerülhetetlen lenne (esetedben NEM az), akkor is az a tényállás, hogy ha valaki hiányzik a gyakorlatokról, akkor nem szerez gyakorlatot, ergo jegyet sem. Ebben nincs erkölcsi vagy érzelmi mérlegelés, ez egyszerű mechanikus tényállás.
Tehát ez egyetem, nem középiskola. Senkit nem érdekel az orvosi igazolás, sem másféle magyarázkodás. Ott vagy – ott vagy, nem vagy ott – majd ott leszel ha fontos neked a szak és a jegyszerzés.
Bocs ha nyers voltam, de fontos megértened, hogy ez már felnőttkor, önálló felelősséggel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!