Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen köcsög a legtöbb...

Miért ilyen köcsög a legtöbb tanár Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én egy normális matek tanárt nem láttam még, de beszélhetnék tesi tanárrol is

2022. szept. 4. 12:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Képzeld el, hogy egy matektanár feljön a gyakorira, mert van egy olyan hülye hobbyja, hogy segít azoknak, akik itt matematika témájú kérdéseket tesznek fel (igen, vannak ilyen tanárok). Szerinted mit szól, amikor meglátja a kérdésedet?


Jó esetben (és többnyire) fel sem veszi, de lesz, akinél ez az utolsó csepp a pohárban. Lehet, hogy csak lecsapja a laptop fedelét és páran ma válasz nélkül maradnak a problémájukkal, de lehet, hogy most lesz tele a töke a többségében köcsög diákokkal (na, hogy tetszik a másik oldalról?) és elmegy inkább anyagmennyiségbecslőnek. Megérte?

2022. szept. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Tom Benko ***** válasza:
83%
Mivel a többség nem az. De mesélj, mi fáj!
2022. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem általános iskolában volt rossz tapasztalatom egy zsenipalánta-nevelőben, ott izomból ment a kivételezés és ezt éreztette is némely tanár. A gimnáziumban viszont semmi gond nem volt, az összes tanárom jófej volt, ha odamentem a matektanárhoz, hogy kikérném a dolgozataim fénymásolatát, hogy át tudjuk nézni itthon hogy miket rontok el simán ideadta. Lehetett a tanároknak szólni, ha javítani szerettél volna és engedték, volt hogy többen írtunk pót dogát. De olyan is volt, hogy mégsem ment volna a pót dolgozat (matek), mert hiába ültem felette nem értettem, előtte pár nappal szóltam, hogy gond lesz vele és mondta a tanár, hogy nem gond nem kell megírni. Helyette megírtam a következőt ötösre.

De említhetném a matek magántanáromat is, aki a valaha volt legjobb arc szerintem, azok közül akik valaha oktattak.

Hidd el a meló még szarabb lesz. A gimiben azt a péroldalt megtanulni nem nagy cucc hidd el.

2022. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

sok mindenen múlik! én nekem sok jófej tanárom volt és olyan is akiért nem rajóngtam de mégis megmutatta emberséges oldalát! Szerintem neked is úgy kell hozzá álnod! ha jó gyerek vagy és nincs 30 beírásod akkor nincs mitől félned! persze azon is múlik hogy milyen régióban vagy mert mondjuk szabolcsba ahol a tanárok úgy mennek be a suliba hogy minden második diák drogozik és mindegyiknél pillangó van, lehetséges hogy nem lesznek ott jófej tanárok! nálam itt Pestmegyébe Áltba és közép suliba is sok jófej tanárom volt és akiket ismerek (Budapesti) neki is jófej tanárai volt! szóval 1 részük rossz, 1 részük jó! de te is úgy állj hozzájuk!


Hidd el, nem vagyok tanár de nagyon nehéz munka az is! Főiskolások a tanárok és mégsincsenek kellően megbecsülve! vedd figyelembe ezt is!

2022. okt. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"A saját negatív tapasztalatodból általánosítasz az egész pedagógustársadalomra nézve.



Szerencsére én nem rólad alkotva véleményt ítélkezem a diákokról. Hidd el a diákok között is vannak gázos figurák (elég ha tükörbenézel)!"



le kellett volna írnod, h tanár vagy. amikor a témában nagy pofával leír vki vmi logikátlan baromságot, az szinte mindig egy tanár hozzászólása szokott lenni.


azért nem kicsit komikus, hogy mekkora szája van a bukott oktatási rendszerből kiszóló versenyszférát hírből sem ismerős tanároknak :D


úgy látom, az összes naplopó arrogáns tanár a jól bejáratott panelekkel próbál operálni.

ja nyilván aki részt vett a magyar közoktatásban, az nem tud nyilatkozni a tanártársadalomról, nem tud utánanézni a PISA eredménynek stb. majd először megismer minden egyes tanárt Magyarországon, hogy hiteles véleményt tudjon mondani !!!


-


kérdező, azért, mert a magyar oktatási rendszer hulladék, elavult, ennél fogva tele van olyan tanárokkal, akik tanításon kívül max. árulfeltöltésre lennének alkalmasak, és ezt vhol tudják, és frusztrálja őket.


nekem összesen 1 (!) jó matektanárom volt, a többi bohóc volt. még ahhoz is ostobák voltak, hogy normálisan megtanuljanak legalább angolul, tudományos pályára alkalmatlanok voltak, így maradt nekik a keménykedés a diákokkal.

2022. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!