Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditekkel kapcsolatban?

Kreditekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most kezdem az egyetemet (BME Nemzetközi gazdálkodás) Felvettem a kötelező tárgyakat de csak 29 kreditem lesz. Elegendő ez?
2022. aug. 30. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elegendő.
2022. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezőkön kívül felvehetsz még Kötelezően válaszható és Szabadon választható tárgyakat is, mindkettőből meg van határozva az egyetemeknél, hogy mennyi szükséges :)


Corvinuson végeztem, így azt hozom példának ott 3 T-karos és 3 G-karos Kötelezően választható tárgy kellett, illetve 13 kredit értékű Szabadon választható tárgy.


Szerintem jobb ha ezeket minél hamarabb letudod, lehetőleg az első négy félévben.

2022. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg másodikban meg 31 kredit lesz a mintatanterv szerinti tárgyak kreditértéke, így átlagban kijön a 30 kredit/féléves átlag.
2022. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3: Nem biztos, igaz nem ide jártam, de nekem sosem volt 30 felett a kreditem. Nem kötelezően kell kijönni 30 kreditnek félévenként, az csak ajánlott. És igen elég a 29.
2022. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Nálam, úgy volt mintaterv szerint, hogy első félév 29 kredit, második félév 29 kredit + "ajánlott letenni" egy szabadon választható tárgyat ami 2 kreditet ér, tehát kijön a 30 kredit/félév.

2022. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Valóban csak ajánlott, illetve nagyjából így kényelmes. Én BME GTK-s voltam, 2 éve végeztem és akkor általában így volt elosztva, hogy egyik félév 29 másik meg 31 kredites volt a mintatantervet kötve.

Igazából arra kell figyelni, hogy az előírt kreditszám teljesítve legyen, hogy ne soroljanak át önköltségesre, ha államin vagy vagy ne rakjanak ki. :)

2022. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég az elején.
2022. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat! :-)
2022. aug. 31. 06:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!