Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diákhitellel kapcsolatban?

Diákhitellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A Neptunon keresztül intéztem a diákhitelt,ami elfogadásra került,pár nap múlva pedig törlődött. Az van kiírva,hogy a diákhitel szervíz nem elérhető. A tanulmányi osztály nem tud érdemben segíteni ugyanúgy,ahogy a diákhitel központ sem. Mindkettővel beszéltem. A Neptunt hívtam és emailt is írtam nekik sajnos ők is tehetetlenek. Hihetetlen,hogy így jártam. Tudna valaki segíteni?
2022. aug. 29. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem tudnak érdemben segíteni és tehetetlenek, mit mondtak?
2022. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A TO nem tud segíteni, mert nem ők intézik. Nekik csak annyi közük van a diákhitelhez, hogy amint lezárult a bejelentkezési időszak, ők jelzik a diákhitel központnak, hogy aktiváltad vagy passziváltad a féléved.


Neptunon leadod az igénylést, majd bemész az egyetemre, az egyetemen megkeresed a diákhitel irodáját vagy ha nincs, akkor az oktatási igazgatóságot/oktatási hivatalt, vagy azt a személyt, aki a diákhitellel kapcsolatos ügyeket intézi. Az ügyintéző elfogadja az igénylésed, kinyomtatja a szerződésed, majd aláírod.

Aztán majd valamikor utalnak, álltalában okt 15, de tavaly már szeptember elején utaltak.

2022. szept. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg Diákhitel Direkten nem lehet? Vagy az csak annak van akinek már van diákhitele?


Illetve még az jutott eszembe, hogy Ügyfélkapun keresztül is lehet talán már igényelni Diákhitelt. Nézz utána.

2022. szept. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

DH1 – elektronikus szerződéskötés

47.1. A DH1 elektronikus ügyintézés útján történő igénylése elektronikusan

kezdeményezhető az egyes felsőoktatási intézmények tanulmányi rendszerébe történő

belépést követően, onnan való átirányítással a Diákhitel Direktben, illetőleg közvetlenül a

Diákhitel Direktben vagy annak mobil alkalmazásában.

A Diákhitel Központ a Hitelfelvevő hiteligénylése során a tanulmányi rendszerből indított

igénylés esetén ezen rendszerből, közvetlenül a Diákhitel Direktből indított igénylés

esetén pedig a Központi Azonosítási Ügynök szolgáltatás – lakcímadat esetében a

Személyiadat- és Lakcímnyilvántartás szolgáltatás - közhiteles nyilvántartásából veszi át

a személyazonosító adatokat (név, születési hely és idő, anyja neve, valamint az állandó

lakcím). Amennyiben a személyazonosító adatok a tanulmányi rendszerből kerültek

átvételre, a Diákhitel Központ ezen adatokat egyezteti a fenti közhiteles

nyilvántartásokkal.

A képzési adatok a tanulmányi rendszerből indított igénylés esetén ezen rendszerből

kerülnek átvételre, közvetlenül a Diákhitel Direktből indított igénylés esetén pedig a

Hitelfelvevő adja meg ezen adatokat.

Az adóazonosító jelet minden esetben a Hitelfelvevő adja meg, amely adatot a Diákhitel

Központ egyezteti az Összerendelési Nyilvántartással.

A Hitelfelvevő a DH1 Hitelszerződés és DH1 Hiteligénylési Adatlap mindazon további

adatait, amelyek nem kerültek automatikusan átvételre a tanulmányi rendszerből, a

Diákhitel Direktben kitölti. Azt a tényt, hogy a Hitelfelvevő valamennyi, a Hitelszerződés

érvényes létrejöttéhez szükséges adatot megadta-e, a Diákhitel Központ a Diákhitel

Direkt rendszerben automatikusan ellenőrzi, adathiányos vagy a fenti közhiteles

nyilvántartásokban kezeltektől eltérő adatokat tartalmazó hiteligénylést a rendszer nem

fogad be.

47.2. A Diákhitel Központ a Diákhitel Direkt rendszerben a 47.1. pont szerint átvett vagy

megadott adatok alapján megállapítja, hogy a Hitelfelvevő jogosult-e a hiteligénylésre. Ha

a Hitelfelvevő nem jogosult a Hitelre, a hiteligénylést elutasítja, ha jogosult, akkor

felkínálja a Hitelfelvevőnek a DH1 Hitelszerződést és a DH1 Hiteligénylési Adatlapot

papíralapú szerződéskötésre (nyomtatásra) vagy elektronikus szerződéskötésre

(elektronikus aláírásra).

Ez alapján a Hitelfelvevő jogosult választani, hogy papíralapon vagy elektronikusan köt

szerződést:

− Amennyiben a Hitelfelvevő a papíralapú szerződéskötést választja, abban az

esetben a DH1 igénylésére a továbbiakban a 44-47. pontok irányadók.

− Amennyiben a Hitelfelvevő az elektronikus szerződéskötést választja, abban az

esetben a Diákhitel Központ adategyeztetést folytat le a Központi Azonosítási

Ügynök szolgáltatás, valamint a Személyiadat- és Lakcímnyilvántartás

szolgáltatás igénybevételével a név, születési hely és idő, anyja neve és

lakcímadatokra vonatkozóan. Sikeres adategyeztetést követően a Diákhitel

Központ az Összerendelési Nyilvántartás szolgáltatás igénybevételével

adategyeztetést folytat le az adóazonosító jel vonatkozásában. A sikeres

adóazonosító jel-egyeztetést követően a Diákhitel Központ a Diákhitel Direkt

felületén felkínálja az elektronikus hiteligénylési dokumentumokat a

Hitelfelvevőnek azonosításra visszavezetett dokumentumhitelesítési szolgáltatás 24

útján történő elektronikus aláírásra. Amennyiben a központi nyilvántartásban tárolt

adatok eltérnek a hiteligénylés során a tanulmányi rendszerből átvett, vagy a

Hitelfelvevő által megadott adatoktól, a hiteligénylés elutasításra kerül. A

hiteligénylés befejező lépéseként a Hitelfelvevő a DH1 Hitelszerződést és DH1

Hiteligénylési Adatlapot elektronikusan aláírja. A Hitelszerződés és a Hiteligénylés

Adatlap letölthető, nyomtatható formában kerül feltöltésre a Hitelfelvevő Diákhitel

Direkt postafiókjába.

A Diákhitel Direkt mobil alkalmazásban indított hiteligénylés esetén papíralapú

szerződéskötési mód nem választható.

47.3. (hatályon kívül helyezve



Ezt találtam. Hátha segít.

[link]

Innen vettem ki.

2022. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Diákhitel központ látja a szerződésemet,ami teljesen rendben van. A Neptunon nincs semmi ezzel kapcsolatban a diákhitel oldalon. Mintha meg sem igényeltem volna. Próbáltam újra az igénylést és az első kattintás után kiírja,hogy a diákhitel szervíz nem elérhető. De ahogy javasoltátok,holnap bemegyek a to-ra és megkérdezem. Köszönöm az ötletet. Azt nem írtam,hogy diákhitel 2-t igényeltem.
2022. szept. 6. 06:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Diákhitel Direkten indíts el. VAgy ügyfélkapun is el lehet.
2022. szept. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!