A pedagógusok mivel foglalkoznak a nyári szünet alatt?
A 19-es jól írja, évi 45 nap szabadságuk van,amire valamiért azt hiszik a pedagógusok, hogy minden más embernek is ennyi van csak akkor veszi ki amikor akarja,valójában a munkatörvénykönyve szerint foglalkoztatott ember soha nem fogja ezt a mennyiségű szabadságot elérni, akkor se ha 4 gyereke van nyugdíj előtt és bányában dolgozik.
30 évesen 1 gyerekkel 25 nap szabadsága van egy átlagos fiatalnak. A különbség a pedagógusok képest 20 nap, azaz 4 hét azaz 1 teljes hónap.
Egyet értek azzal, hogy alacsony a pedagógusok fizetése, de ne próbálják már meg bebizonyítani, hogy nekik milyen kevés a szabadságuk meg a szabadidejük, mert ezzel csak maguk alatt vágják a fát.
(Anyukám tanár, apukám önkormányzati dolgozó, idén 2 helyen voltak külföldön nyaralni egyszer 10 napot egyszer egy hetet mellette 2 hosszúhétvégén belföldön, tegye fel a kezét aki egy nyáron ennyi szabadságot ki tud venni piaci alapon.)
Hogy a kérdésre is válaszoljak gyerekkorunkban anya általában 2 hetet szokott táboroztatni azon kívül otthon volt velünk. Általában 2 hetet nyaraltunk azon kívül a nagyobb takarításokat csinálta meg nyáron, pl ablakpucolás, csempe lemosás, konyhaszekrény belső takarítása. Reggelente a reggelit nézte az RTL klubon délután meg filmeket a Hallmark channelen, amiken általában bealudt. Augusztus végén kezdett el terem dekorációt csinálni, amiben amikor nagyobbak voltunk mi is segítettünk neki. Június végén és augusztus elején tényleg be kellett mennie minden nap dolgozni, reggel fél 9-9-re ment és délre már otthon volt, termet pakoltak és dekoráltak abban a pár órában.
#23
Ez egy szép összegzés volt.
Örülök, hogy nem nekem kellett megírnom, mert túlzottan elfogultnak tartanának. :D
24. Akkor én is összegeznék. Anyám egy neves gimnázium tanára volt 30 éven át. Este 5 előtt nem láttuk és persze szülőire, fogadóórára is vissza kellett menni. Külön órákon készítette fel versenyekre a diákjait, akiket elkísért, volt, hogy 2 napra. Külföldre vitte 1 hétre évente nyáron a nyelvszakos diákjait. Az iskolai napokra programot tanított be délutánonként. Arany János programos diákokat külön is tanított. Hétvégente dolgozatokat javított és feladatokat állított össze. Júl. 1-aug. 20-ig volt neki szünet, utána már bejárt dolgozni.
A 23-as anyja nem tudom mit és hogyan tanított, de az anyját ezek szerint dolgozni se látta.Nem is lojális vele, erre nem is mondok semmit.
23-as, az a 45 nap szabadság azért van, mert a szüneteket kell kivenni és mást nem lehet. Tehát ha hivatalos ügyintézés van vagy valami egyéb gebasz, amire nem adnak táppénzt, akkor fizetetlen szabadság, amit egy csóró tanár nem engedhet meg magának.
Azt is hozzátenném, hogy az iskolai szünetek nagy részét kiveszi szabadságnak, de általában akkor is dolgoznia kell, mert dolgozatokat javít és adminisztrál.
Francokat fizetetlen szabadság. Szívességi helyettesítés. Megkéri egy kollégáját hogy menjen be helyette amíg elintézi amit kell, legközelebb meg majd fordítva.
Általában a tanároknak nem minden munkanapon reggel 8-tól délután 5-ig van órája (sőt biztos hogy nem, mert nem heti 40 a kötelező óraszám), amikor lyukas órája van, vagy órák előtt/után elintézi az ügyeit sokkal egyszerűbben, mint az aki reggel 8-tól 4-ig dolgozik, pont úgy ahogy azokon a helyeken az ügyfélfogadás van ahol az ügyet kellene intézni.
Nyilván teljesen más egy általános iskolai és más egy középiskolai tanár, ahogy más egy nyelvtanár és egy rajz tanár leterheltsége, mégis ugyan azt a fizetést kapja a rajz tanár is aki félévente egyszer végignézi a Rajz mappát, mint a nyelvtanár aki minden nap szódolgozatot javít. Inkább azon kellene gondolkodni hogy ezen az egyenlőtlenségen hogy lehetne javítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!