A pedagógusok mivel foglalkoznak a nyári szünet alatt?
8.
Szóval van szabi, csak év közben sokat kell dolgozniuk.
Én mondjuk kétlem, hogy mindenhol, minden nap 8 órát tartanának és +2 óra egyéb tevékenységük lenne, de nem látok áthatóan bele.
11.
"év közbe semmi sincs"
- Akkor az őszi, téli és egyéb szünet az minek számít?
A szünetek ünnepekre esnek, hétvége is van benne, kedves kérdező. Ott kb 2 nap extra van. Pl tavaszi szünet, szerdán még megyünk, szerdán már megyünk volt nálunk gimiben. Szombat hétvége, vasárnap, hétfő húsvét, az előtte lévő péntek is ünnep az elmúlt években, csak a csütörtök, és a kedd, ami extra.
Évközben ott a fizetetlen helyettesítés, adminisztráció, dolgozatjavítás, ne adj isten doga összeallítás. Nekem volt olyan tanárom, aki verseny, vagy érettségi felkészítőt tartott az óránin felül nekünk, a szabadideje kárára, ingyen.
A maradék "két " hónap is csak max. 6 hét, mert junius közepén van vége a tanévnek, a tanároknak utána még van legalább egy hét, amikor lezárják a tanévvel kapcsolatod dokumentációt.
Emellett a tavasz-öszi-téli szünet sem szabadság, hanem egy része adminisztráció, meg szervezés a következö tanítási idöszakra, szóval ami ténylegesen szabadság, az a július, meg esetleg június utolsó hete - azaz öt hét összesen.
Cserébe év közben nincs pár nap semmire, akár temetésröl van szó, akár szerelökhöz kellene otthon maradni, stb
Pedagógus vagyok és ugyan válaszaid alapján nagyon úgy néz ki, hogy csak provokáció gyanánt tetted fel a kérdést, én mégis válaszolok.
Először is tévhitben vagy: a nyári szünet a diákoknak szól. Mi július első hetéig bent maradunk a suliban, leüljük a rendes munkaidőt. Ekkor írogatjuk a bizonyítványokat, rendezgetjük a termeket, diákügyekkel foglalkozunk (osztályozóvizsga, közösségi szolgálat), stb. Ha épp nincs feladatunk akkor is bent ülünk, mert ez a parancs. Ezután vagyunk Augusztus 22-ig szabadságon, már aki. Van olyan iskola, különösen vidéken, ahol kényszerítenek kollégákat, hogy táboroztassanak nevetséges pénzért.
Augusztus 22-től jön a tanévkezdésre való szervezkedés, ami általában kész rémálom.
Én egyébként a nyári szünetet és társait egyenesen hátránynak tartom, egy fő ok, amiért itt akarom hagyni ezt a pályát. Ugyanis nekünk kötelező ilyenkor kivennünk a szabadságot, máskor nem jár (max engedélyre). Tehát ha tanév közben beüt valami, ami miatt nem tudsz dolgozni, akkor így jártál, mehetsz táppénzre vagy fizetés nélküli szabadságra.
Egy tanárnak évi 45 nap szabadsága van. Ezek a napok kötöttek. Nagy részüket akkor adják ki amikor iskolai szünet van. Mivel köztudottan tanárhiány van ezért a pedagógusbér a 45 napos szabadsága mellett sem vonzó. Ha mégis rosszul tudom a dolgokat akkor az iskolák előtt sorbaállnának az emberek, hogy taníthassanak.
Matematikatanár vagyok egy hatévfolyamos gimnáziumban. Nyáron július 5-től augusztus 24-ig vagyok szabadságon. A diákok junius 15-ig járnak suliba, aztán jön két hét érettségiztetés. Augusztusban pótvizsga és osztályozóvizsga, június végén július elején meg a fenntartó által elrendelt továbbképzéseken és rendezvényeken kellett részt vennem.
Nyári szünetben egy hónapot dolgozom. Ez idén gyerektáboroztatás és pótvizsgára felkészítés volt. A feleségem egy hónapot dolgozott tanárként a Lidlben. 2023 nyarán én is Lidl, Aldi vagy hasonló üzletben fogok dolgozni.
Sajnos sok ember azt hiszi, hogy ha a gyerekek nem járnak iskolába akkor a tanárok csak lógatják a lábukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!