Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem tárgyfelvételnél egy...

Egyetem tárgyfelvételnél egy tárgyat hányszor kell felvenni?

Figyelt kérdés

Például egy tárgynál ott van, hogy heti óraszám Előadás: 2, Labor: 2.

Utána ott vannak felvehető kurzusok. Itt nekem kettőt-kettőt kéne majd kiválasztanom ha majd élesben lesz a tárgyfelvétel? egyértelműen gólya vagyok, hogy nem tudom. :(



2022. aug. 16. 19:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul egy előadás van mindenhol.
2022. aug. 16. 19:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előadásból is és a laborból is 1 kurzust kell felvenni, mert általában ezek 2x45 percesek, ami 2 tanóra.
2022. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írja, egyet tudsz (és kell) felvenni mindegyikből, de a középiskolával ellentétben adott kurzus óráit szinte mindig egyszerre tartják meg. Tehát nem lesz pl. hétfőn meg csütörtökön is órád, hanem lesz hétfőn egy másfél órás órád. A legtöbb tárgynál láthatod, hogy minimum heti 2 óra van belőlük. Ezért is van az, hogy egyetem kapcsán alapvetően másfél órás órákról beszélünk (de néha még ennél is hosszabbak, mert mondjuk a heti óraszám 4, ezért ott kell ülni 3 órát).

Amúgy nem tudom, melyik egyetemre jársz, de a legtöbb helyen szoktak lenni Facebookon évfolyam-/szakos csoportok, ahol egymástól és általában felsőbb évesektől (pl. HÖK-ösöktől) is van lehetőség kérdezni. Lehet, hogy nincs mindenhol ilyen, de érdemes megnézni, mert könnyen lehet, hogy később lesznek olyan kérdéseid, amikre csak az tud válaszolni, aki ugyanoda jár, mint te. Illetve "komolyabb" ügyekben érdemes a Tanulmányi Osztályt keresni. (Ezt abszolút nem kötekedésképp mondom, a mostani kérdésed teljesen érthető volt, és tudtunk rá könnyen válaszolni. De sokszor látni olyan kérdéseket, amik nagyon egyetem/szak függőek, és esélytelen, hogy itt a GYK-n valaki pontosabb választ tudjon adni, mint mondjuk a TO.) De nyugi, hamar belejössz majd ezekbe a dolgokba te is! Sok sikert! :)

2022. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítésképpen csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy ha majd rámész a tárgyra és ott több lehetőséget is látsz (pl. labornál), az azt jelenti, hogy több csoport lesz.
2022. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra is figyelni kell, hogy gyakorlat/labor nem ütközhet, tehát egy időben nem lehet kettő belőlük.
2022. aug. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!