Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen vizsgaidőszak...

Orvosi egyetemen vizsgaidőszak mennyire húzós, lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Ilyenkor tényleg mindig napi 12+ órát tanultok? Olyan sincs, hogy esetleg 1-2 délután/este szabad? Van, hogy hamarabb végeztek a vizsgákkal, vagy kitart 7 hétig? Még karácsonykor/szenteste is tanulni kell? Általában hány vizsga van egy vizsgaidőszakban?
2022. aug. 12. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Sok mindentől függ. Én mondjuk napi 8-10 órát voltam könyvtárban (a koliban nem igazán ment a tanulás) a legdurvább időszakokban. Miután levizsgáztam, aznap nem kezdtem el tanulni a következőre sosem, illetve neha tartottam egy-egy lazább napot, amikor nem könyvtáraztam, hanem mostam és takarítottam, de ezt csak akkor, ha már nem maradt semmi tiszta ruhám.


Ha minden jól megy, lehet 1-2 héttel hamarabb végezni, de vizsgáztam már utolsó nap is, amikor rosszul jött ki a lépés. Karácsonykor sosem tanultam, úgy szerveztem a vizsgáimat, hogy azon a 3 napon ne kelljen.


A vizsgák száma szintén változó és nem arányos az adott vizsgaidőszak nehézségével. A legnehezebb félévben nekünk pl. összesen 3 volt (az viszont bőven elég volt 6 hétre), az egyik legkönnyebben 11 (amivel szintén el lehet lenni 5-6 hétig, de nem annyira megerőltető).

2022. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tanultam vizsga napon, 12.24-én meg 01.01-én (de pl. 25-26-án egy-egy fél napot igen) Vasárnaponként is fél napokat tanultam.

Max. 2 héttel sikerült előbb végezni, de bizony, voltak félévek, amikor az utolsó napokban is vizsgáztam.

Én úgy 10-12 órákat tanultam itthon, kb. 8-20 között. Párszor azért muszáj volt éjszakázni is.

Ja, és a vizsgaidőszakra való kifejezett, célzott tanulás már kb. 2 héttel korábban kezdődött.

2022. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy javaslat a tapasztalatok után: ne a vizsgaidőszakban kezdj el őrülten tanulni. Nyílván lesz amire a szemináriumok/gyakorlatok miatt több idő csak ott fog jutni, de valamikre kezdj el intenzíven készülni a félév alatt. Hidd el jönni fognak nálatok is azok a tárgyak (hírek), aminél jó hallgatni a felsőbb évesekre és komolyan tanulni szeptembertől (pl: anatómia). Mert ezek nem fognak ha az utolsó pillanatban készülsz sikerülni. Érdemes azt is a legelején eldönteni mivel szeretnéd kezdeni decemberben a vizsgázást, és a húzós tárgyak mellett arra is készülni (tehát ne december elsején döntsd el és kezdj el készülni az első vizsgádra, mert az tuti bukta lesz). Szervezés kérdése az egész én úgy gondolom, meg a rendszeres óráról órára való készülés. Ha tartod ezt, akkor Lesz szabadidőd, elmehetsz bulizni, nem kell Szenteste, Újévkor magolni. Iktasd ki a szorgalmi időszakban azt a szókészletedből, hogy majd ráérek nekikezdeni a vizsgaidőszakban az utolsó héten (mert ott tele leszel ZH-kal). Szerintem ha heti 2 napot kijelölsz tanulásra meg, mindennap figyelsz arra, hogy még mielőtt lefekszel rendezd a jegyzeteid, olvasd el a kötelezőket a másnapra, jegyzeteld ki, amit kell, akkor rendben leszel. Tehát semmit ne húzz halassz!
2022. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal azzal a kiegészítéssel #3, hogy szerintem a heti 2 nap azért elég kevés egy elsős orvosisnak szorgalmi időszakban a tanulásra. Persze nem kell túlzásba vinni főleg az elején, nehogy kiégj idő előtt, de azért minden nap egy kis ismétlést érdemes beiktatni, akár a buliba való készülődés előtt, lefekvés előtt, gyakorlatok közötti holtidőt kihasználva.

Én személy szerint 2 héttel a vizsgaidőszak előtt kezdtem effektívebben tanulni az első vizsgámra, amiből terv szerint mindig első héten elmentem, ezzel is abban reménykedve hogy rövidebb lesz a vizsgaidőszak (vagy legalábbis marad 1-2 szabad hét ha esetleg megcsúsznék a vizsgákkal). Eddig elég szigorúra vettem a tanulást, így a szenteste volt az egyetlen nap, amikor nem tanultam (vagyis csak fél napot), de szilveszterkor már igen, de ahogy írták a többiek jó szervezéssel 1-2 csaló nap is belefér. Azért is fontos beiktatni ilyen lazább napokat, hogy ne égj ki és kicsit feltöltődj a barátaiddal, csoporttársakkal.

Ami az évközi tanulást illeti, szerintem válassz ki 1-2 tárgyat felsőbb évesek ajánlása alapján, amire rendszeresen készülsz, így az első vizsgádat korábbi időpontra is felveheted. Én az anatómiát és biokémiát ajánlom, ezekből évközben is vannak számonkérések (Semmelweis)

2022. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor tényleg mindig napi 12+ órát tanultok? Olyan sincs, hogy esetleg 1-2 délután/este szabad?


En reggel 10tol hajnal 2ig szoktam, kozben orankent tartok negyed ora szunetet, neha kimarad par ora. Attol függ hogy osztom be az időmet, én éjszaka jobban tudok tanulni inkabb például, de van, ha hamarabb végzek utána azt csinálok amit akarok, bár általában alszok


Van, hogy hamarabb végeztek a vizsgákkal, vagy kitart 7 hétig?


Van, a vizsgák attól függenek mikor veszem fel (en mindig legelőször szoktam, és akkor még sok a szabad hely, simán van hogy 7 hétig tart, olyan is hogy 3 hétig


Még karácsonykor/szenteste is tanulni kell?


Haha, nekem volt nem is egy vizsgám karácsony után, és volt hogy én Pesten maradtam 25.en mig a család Fehérváron karacsonyozott, én hibám, rosszkor vettem fel a vizsgát és már csak oda volt hely.


Általában hány vizsga van egy vizsgaidőszakban?


Nekem 6 és 8 között volt eddig mindig.

2022. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!