Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem Jogász karát...

Melyik egyetem Jogász karát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A közeljövőben választanom kell, hogy melyik egyetemre szeretnék menni. A cél a jogi kar.


Nagyon sok véleményt hallottam már de nem sok részletes kifejtést.



Sokan azt mondják, hogy az ELTE legyen, mivel az a legnevesebb, de azt is mondják, hogy az ELTE nagyon nehéz és "személytelen".


Vidéket is sokan ajánlják, de sokan azt mondják csak Budapesten jelentkezzek..


Akinek esetleg van véleménye le tudná írni? Igazából mindenre kiváncsi vagyok ami szempont lehet.



2022. júl. 23. 17:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%
De ha legközelebb találkozom faterommal, akkor megkérdezem, hogy volt pontosan a dolog
2022. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom micsoda csodagyerek a fater, de az emberek 99%-a 5 év alatt sem tudja elvégezni, és hamarabb nem lehet, mert egymásra épülnek a tárgyak, nem lehet hamarabb elvégezni. Fater persze nyilván már nagyon öreg, úgyhogy belőle nem tudunk kiindulni, teljesen már rendszer volt akkoriban.
2022. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 ez nagyon jó volt:))) Amúgy igazad van.
2022. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
9%
A nagyon öreg túlzás, de amúgy tényleg más rendszer. 90es évek közepén kezdte a munkát, és igazából Tiger Woods volt a szakmában, amíg csinálta. Tényleg csodagyerek volt, és hangoztatta is,mondjuk én nem örököltem a képességeit. Bár adhds vagyok, és nincsen kezelve még, úgyhogy nem csoda, hogy közel se voltam olyan penge, ha tanulásról van szó xd
2022. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

#10 milyen külföldi egyetem? Ha elvegezted az 5 évet, miért mennél még egyetemre külföldre? Hacsak nem akarod újra elölről kezdeni, de annak meg mi értelme van? Banki és céges irányba egy jogász? Ezt elmagyarázhatod, kiváncsi vagyok...

"Piti bűnözőket mentegetni". Ez téged minősít. A jogász szakma nem erről szól, az ezzel foglalkozó ága sem feltétlen ezt jelenti. Ezekből a kijelentéseidből kiderül, hogy teljesen dilettáns vagy a témában.

2022. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Most előkerestem egy újságcikket ami megvan a telefonomban lefotózva. Bankjogi tanulmányokból volt neki a mester, külföldi egyetemről. Nem fogok konkrét cégeket írni, mert akkor azzal nagyon szűkülne a kör, de például bankoknak és cégeknek volt a vezető jogi tanácsadója sok, és nagy projektekben.
2022. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Menő, hogy van egy okos és feltehetőleg jól kereső csodagyerek faterod, de most csak azért, hogy elbüszkélkedj vele névtelenül, ennek nem volt értelme a kérdés megválaszolása szempontjából.
2022. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
12%
Én csak tanácsot akartam adni, hogy ha ilyen banki irányba megy, meg szerez mestert, akkor azzal nagyon jól lehet keresni. Érdemes jól beszélni nyelveket is, hármat legalább. Angol az alap, de mondjuk egy orosz nagyon jól tud jönni mellé. De talán ma már a kínai mégjobb, bár ember legyen a talpán aki valamelyiket meg tudja tanulni komoly szinten. De ha most elkezded valamelyiket, mire az egyetemnek vége, addigrs biztosan komoly eredményeket el lehet érni.
2022. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!