Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem Jogász karát...

Melyik egyetem Jogász karát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A közeljövőben választanom kell, hogy melyik egyetemre szeretnék menni. A cél a jogi kar.


Nagyon sok véleményt hallottam már de nem sok részletes kifejtést.



Sokan azt mondják, hogy az ELTE legyen, mivel az a legnevesebb, de azt is mondják, hogy az ELTE nagyon nehéz és "személytelen".


Vidéket is sokan ajánlják, de sokan azt mondják csak Budapesten jelentkezzek..


Akinek esetleg van véleménye le tudná írni? Igazából mindenre kiváncsi vagyok ami szempont lehet.



2022. júl. 23. 17:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Hol akarsz dolgozni, élni?

Ha Budapesten élsz és itt akarsz dolgozni, akkor Elte vagy Pázmány. Ha vidéken élsz valamerre és ott is akarsz maradni, akkor akármelyik jó lehet. Szerintem nehéz messzi egyetemre járni - főleg a szörnyű MÁV miatt - így a legközelebbit ajánlanám. Az Eltével nem az a legnagyobb baj, hogy személytelen, szerintem bizonyos szinten mindegyik az, hisz ez már nem általános iskola, hanem inkább a tanári hozzáállást a hallgatókhoz, ami egyenesen minősíthetetlen. Hacsak nem vagy egy leendő summa cuma laude-jelölt, akkor borzasztóan sokat fogsz szenvedni. A legtöbben csúsznak is, nem keveset. Sajnos emiatt a saját egyetememet nem tudom ajánlani. Egyébként a kapcsolatok sokkal inkább döntőek, mint az, hogy hová jártál. Megadtad az ügyvéd címszót, ha ügyvéd akarsz lenni, az pont az a terület, ahová igazából egy irodához biztosan el tudsz előbb-utóbb menni jelöltnek mindentől függetlenül, nincs rajta olyan szűrő, mint pl. a bíróságon.

2022. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
ELTE vagy Pázmány. Vidéken SZTE.
2022. júl. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is azon gondolkodj, hol képzeled a jövődet, mert a társaid valahol majd kollegák lesznek, illetve jól jön majd néha-néha egy ilyen ismeretség. Sokan oda mennek továbbtanulni, ami közelebb van az otthonukhoz. Anyagilag sem mindegy, illetve sok más ismerős is oda jelentkezik.


Van jogász barátnőm, Szegeden végzett, aztán Pesten kezdett dolgozni az egyik Minisztériumban. Azt mondta, rajta kívül kb 3an végeztek Szegeden, az Elte diplomások persze próbálták lenézni őket (nem volt azért klikkesedés, de figyelemmel követték ki hol végzett és ment a cukkolás)


Más vonalon rokonom is Szegeden végzett, ő maradt is vidéken, nem is akart a fővárosba menni. Teljes mértékben elismertèk a munkásságát. Egyből lett munkája, nem is kellett harcolni érte

2022. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom, mit jelent az, hogy az ELTE "személytelen"? Én oda jártam (ELTE-ÁJK), és semmi bajom nem volt vele. Bár nem is az volt az elvárásom, hogy tutujgassanak.

Igen, kemény. De ha komoly munkát akarsz később végezni, az is kemény lesz, és arra fel kell rendesen készülni. De emellett érdekes, sokrétű és kihívás is (nekem).

2022. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Amiben az ELTE szerintem pluszt tud nyújtani a hírneve mellett, az egyrészt az, hogy számos oktató végzett neves külföldi egyetemen például PhD vagy LLM képzést (Harvard, Cambridge, Oxford stb.) és nyilván know-how-t is szereztek így ott, persze ez nem látszik mindenkin (de a szakma kiemelkedő alakjaitól tanulhatsz, velük kutathatsz a későbbiekben).


Másrészt, hogy hallgatóként rengeteg lehetőséged van, ami máshol kevéssé vagy egyáltalán nem adatik meg: szakkolik, diákszervezetek, nemzetközi perbeszédversenyek, szakmai diákkörök, csereprogramok (pl.: francia és német kettős diploma), és ezek mellett a közösségi élet sem rossz. Emiatt az ELTE-t ajánlanám első helyen, de szerintem a Pázmány is minőségi képzést nyújt, így mellélőni nem fogsz ezekkel.


Ha vidéki vagy akkor viszont valószínűleg megéri helyben elvégezni a képzést, ha kiemelkedő vagy akkor egy vidéki egyetem elvégzését követően is tudsz majd neves irodáknál dolgozni.

2022. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Azért az eltés szakkolikhoz és versenyekhez tegyük hozzá, hogy nem vesznek fel csak úgy akárkit, többszörös a túljelentkezés és többkörös felvételi van rajtuk. Még a diákszervezeteknél is sokszor. Nem csak az Eltén, feltételezem a többi nagyobb jogi karon is. A csereprogramokat nem ismerem, de ezek a résznyelvi elképzések feltételezem nincsenek ingyen, és az erasmusszal ellentétben nem egy félévre szólnak, hanem több félévre is ahhoz, hogy megkapja róla az ember az igazolást. Ezekre pedig elég kevesen mennek el, nem is csak azért, mert drága, hanem mert pl. csak 6 lezárt félév esetén lehet menni pl. a francia részképzésre, és 4 félév maga a részképzés, tehát 2 év alatt kellene megcsinálni, amikor már záróvizsgázni is kellene. Aki meg csúszik, az meg értelemszerűen nem ezzel fog majd tökölni, hacsak nem jól kiszámítja a hátralévő féléveit. Emellett pl. a részvétel feltétele egy DALF vagy eltés szaknyelvi kurzus elvégzése (ami 1 éves), szóval eléggé rá kell gyúrni előre, ha az ember ilyenre akar menni. Ez a francia volt, de németnél pl. meg csak a Goethét vagy DAAD nyelvvizsgát fogadnak el (vagy szintén az 1 éves szaknyelvi kurzust). A legtöbben érettségi előtt akarnak nyelvvizsgát, és mivel még fiatal is ilyenkor az ember, és a plusz pontok miatt is az kell, hogy minél hamarabb meglegyen a papír, nem a Goethét meg Dalfot célozzák meg az emberek, hanem a könnyű nyelvvizsgatípusokat. Szóval hiába vannak mindenféle extrái az Eltének, a valóságban csak az "elit", a legjobbak legjobbjai tudnak ténylegesen hozzáférni ezekhez a plusz lehetőségekhez. Szerintem ezek az emberek akármelyik más egyetemen is ugyanolyan jól tudnának teljesíteni és később érvényesülni, nem az egyetem képzése teszi őket zsenivé. A tanárok hozzáállása meg úgy átlagosan nézve a jogi karon híresen rossz, nem attól lesz valaki jó oktató, mert ezernyi címje meg oklevele van, hanem mert tud tanítani, előadni, magyarázni, és annak megfelelően számonkérni, de ez alig teljesült néhány tanáromnál az évek alatt, és teljesen mindegy volt, hogy phd-hallgató tanárom volt-e vagy nagy professzorom az adott órán, nem ezeken múlnak ezek a tanári képességek. Nem vitát akartam kezdeményezni, csak rá akartam világítani ezekre a dolgokra is.
2022. aug. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
ELTÉre menj. 4-5 év alatt elvégezhető (apám idejében 4 év alatt meg lehetett csinálni). Intenzív tanulással, precizitással, elszántsággal a summa cum laude is hozható. Aztán érdemes mesternek egy külföldi, neves egyetemet keresni, és utána nemzetközi irodánál elhelyezkedni
2022. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Milyen mesternek? A jogász osztatlan mesterképzés, es tudtommal nem lehet vele külföldön elhelyezkedni, mivel minden országnak más a jogrendszere.
2022. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es: 5 év, és nincs mester. Ez osztatlan képzés.
2022. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

9 írtam, hogy faterom idejében. Ő 4 év alatt szerezte a vörös diplomát, utána pedig külföldön szerzett, nem írom le melyiken, pedig mégegyet. Láttam a diplomáját, én úgy emlékszem, hogy masters van rajta, de akkor lehet tévedek. Ettől függetlenül 2 diploma, csak ötös jegyekkel, 6 év alatt, az ország legjobb egyetemén, a második pedig az egész világon a legjobbak között van :)


8 azt írtam, hogy külföldi egyetem mehet még utána, nemzetközi irodák pedig itt Magyarországon is vannak. Nyilván érdemes banki és céges irányba menni, nem a piti bűnözőket mentegetni.

2022. aug. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!