A középiskolás énekórák miről szólnak?
Figyelt kérdés
Nem kell az osztály előtt egyedül énekelni, ugye?2022. júl. 9. 21:11
1/11 anonim válasza:
Zenetörténet minimális zeneelmélettel.
Esetleg akkor kell egyedül énekelned, ha felmérik, ki mehetne énekkarba.
3/11 anonim válasza:
Nálunk kellett egyedül is énekelni, amikor osztályozták. De általában közösen énekeltünk. Meg persze elmélet is van, zenetörténet.
4/11 anonim válasza:
Református gimi - nekünk kilencedikben kellett az első énekórán egyedül, egy választott dalt énekelni. Mindenkinek. Én kreatívan az érik a szőlőt választottam.
Azóta egyedül nem kellett énekelni, csak közösen az osztállyal együtt. Más osztályban ahol több fiú van, ott van olyan is, hogy na, most csak a fiúk énekelnek, most csak a lányok.
Nagy ritkán volt egy kis anyag amit lediktált, ennyi. Zenetörténet.
Hangszerekről néztünk videókat.
Amúgy nagyon nem kedveltem az adott tanárt, de a kollégái sem.
5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy mindenki értelmes választ adott és nem trollkodott! ;)
2022. júl. 9. 23:16
6/11 anonim válasza:
Nálunk a fő program a közös éneklés volt, minden órán a tananyag tematikájának megfelelően énekeltünk valamit (pl. gregorián énekek, Nabucco, Bartók darabok 12.-ben és még sorolhatnám), s minden félévben feleltünk (általában három, a tanárunk által kiválasztott dalt kellett elénekelni, a daltól függött, hogy párban vagy egyedül). Emellett természetesen tanultunk zenetörténetet, szolfézst is. Pedig ez csak egy szimpla állami fenntartású gimnázium volt, ráadásul mi reáltagozat voltunk. :D
7/11 anonim válasza:
A hetvenes években voltam gimis és zenehallgatás volt heti 1 órában.
8/11 anonim válasza:
Minek kell lepontozni, nem is értem 🙄🙄
9/11 anonim válasza:
ez miért trollkodás hogy beírom hogy semmiről? ha egyszer nem szól semmiről sem édes isten
10/11 anonim válasza:
Nálunk már általánosban is zenetöri volt főleg, ott az énektanár elég komolyan vette, még zenehallgatás is volt osztályozva, hogy mit játszik éppen le, mikor van a nyitány, ezeket mind fel kellett ismerni. 5-6. osztályban tanultunk furulyázni is, szerencsére éneklés sok nem volt. Gimiben meg kb. szabad foglalkozás volt, ennek az ellentéte. Kb. volt 1-2 dolgozat zenetöriből, de az sem volt túltolva, aki akart tanult másra, más csak pihent, szóval semmiről nem szólt. Gimiben is, általánosban is, az egész osztályom úgy ahogy volt iszonyatosan botfülű volt, de tényleg, egy darab ember nem volt, akinek lett volna bármiféle füle a hangszerekhez, zenéhez. Úgyhogy nem kell aggódnod, hacsak nem valami nagyon komoly énektanárod lesz, nem kell égetned magad énekléssel, amúgy is minden jóérzésű, hallással megáldott tanár nem a hamisabbnál hamisabb hangokat akarja hallgatni perceken keresztül :D Engem egyébként érdekelt a zenetöri, kár az 1900-as évekig már sosem juttotunk el.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!