Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 14 éves gyereket hogyan...

14 éves gyereket hogyan lehetne felkészíteni testnevelésből, hogy ne kettes-hármas legyen?

Figyelt kérdés

Öcsémről van szó, mindenből ötös volt, kivéve a nyelvtant, abból négyes. Testnevelésből hármas lett. Szeretne javítani, ő kért meg, hogy találjunk ki valamit. A tanár a futást méri fel év elején meg év végén, egyszer szeptember végén-október elején, egyszer meg május vége-június eleje. 100, 200, 400 és 800 métert futnak. Télen van szertorna, de igazából a futás dönt szerinte, mert arra négy darab jegyet adnak.

Eddig eljártam vele futni, mert azt mondta az különösen nem megy. 2000 métert tud lefutni, májusban kezdtük 1000 méterről.

Az iskolában nincsenek erre felkészítve, csak oda kell állni és lefutni ezeket a távokat.

Gimnáziumról van szó, általánosban nem vették komolyan.



2022. júl. 3. 17:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem görcsölt be, nem is a jegy izgatja. Csak zavarja, hogy nincs jó erőben.

A jegy inkább anyámékat izgatja, de ők se vágták a fejéhez, csak annyit mondtak, hogy ez vicc kategória, nevetséges.

2022. júl. 3. 20:23
 12/13 anonim ***** válasza:
Nevetséges sajnos, hogy a futás legyen a meghatározó. Nálunk volt talajtorna, gimnasztika, kosár, röplabda, kötélmászás, kislabda-hajítás, távolugrás, medicinlabdázás, és még sorolhatnám. Jellemzően az is megkapta az ötöst a szorgalom és kitartás alapján, aki egyébként elmaradt a többiektől. Rosszabb jegyet az kapott, aki rendszeresen pihent, leste a lehetőségeket arra, hogy hogyan lehetne lazítani, és persze a teljesítménye sem volt ötöskategória. Itt a tanárában van inkább a hiba, mert nem csak futásból áll az élet meg a sport. Én a helyetekben esetleg befizetném az öcsédet 2 hónapra fitnessre, ahol erősítheti az izmait, vagy vennék otthonra futógépet, azt használhatja a család is. Csak a tesi miatt viszont bármilyen tanácsadás, személyi edző, stb. kicsit túlzás, szerintem, viszont mást meg nem lehet kitalálni, ha a az egyéni mozgásfejlesztéstől nem javul a helyzet. Esetleg netről lehetne kifejezetten erősítésen alapuló gyakorlatokat, illetve mozgáskoordinációval kapcsolatos feladatokat letölteni. Nem biztos, hogy a fizikumával van a baj, a futás azért mozgáskoordináció is, és ha sokat nyúlt és esetlennek látod, lehet, hogy a teljesítményéből sokkal inkább ez vesz el. Mondd meg a családnak, hogy ez inkább a tanárt jellemzi, hogy így osztályoz. A neten van egyébként anyag arra, hogy hogyan kell helyesen futni, én angolul kerestem rá, hogy how to run correctly/properly. Vannak képek, videók, érdemes esetleg együtt megnézni, ha a koordinációja, testtartása változna, lehet hatékonyabban tudna futni az idő szempontjából.
2022. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Le kell szarni a kūrva tesit takarodjanak a picsába vele. (Én is 3-as lettem BARNA ÖVES karatés létemre xd)
2022. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!