Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 14 éves gyereket hogyan...

14 éves gyereket hogyan lehetne felkészíteni testnevelésből, hogy ne kettes-hármas legyen?

Figyelt kérdés

Öcsémről van szó, mindenből ötös volt, kivéve a nyelvtant, abból négyes. Testnevelésből hármas lett. Szeretne javítani, ő kért meg, hogy találjunk ki valamit. A tanár a futást méri fel év elején meg év végén, egyszer szeptember végén-október elején, egyszer meg május vége-június eleje. 100, 200, 400 és 800 métert futnak. Télen van szertorna, de igazából a futás dönt szerinte, mert arra négy darab jegyet adnak.

Eddig eljártam vele futni, mert azt mondta az különösen nem megy. 2000 métert tud lefutni, májusban kezdtük 1000 méterről.

Az iskolában nincsenek erre felkészítve, csak oda kell állni és lefutni ezeket a távokat.

Gimnáziumról van szó, általánosban nem vették komolyan.



2022. júl. 3. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerűen menjetek ki rendszeresen, vagy akár menjen egyedül, sportolni.

Talajtornát is lehet szépen otthon bármilyen matracon gyakorolni, a többi alapvető állóképességgel teljesíthető. Épp ezért kéne nem elszórakozni a tesit általánosban (sem), nem normális hogy egy átlagos tizenéves nem tud futni normálisan, meg alapvető gyakorlatokat elvégezni. És ezzel nem az öcsédet akarom hibáztatni, nem az ő hibája.

2022. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem tanultunk az iskolában futni. Annyi volt, hogy fussál négy kört az iskola körül időre, de hogy milyen technikával csinálod, azt találd ki magadnak. Persze gyakoroltunk is, mielőtt osztályozták: akkor jegy nélkül kellett időre futni. Baromi sok értelme volt.
2022. júl. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Sokat kell gyakorolni.
2022. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Doki, kérjetek futás alól felmentést, probléma megoldva
2022. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha nincs semmi baja akkor minek kérnének felmentést? Már 14 évesen se mozogjon? Mi lesz vele felnőtt korában?
2022. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, vannak akik gyógytesisek mert van valami ismerősük és így onnan kapják az ötöst, a tanártól meg az egyest és így átlagolva hármasok. Az orvos nekünk nem csinál ilyet és anyámék sincsenek benne.

Amúgy tud futni, csak az a gond, hogy itt időre kell. Amúgy kosarazott, bringázott, focizott mindig is, de valahogy ez az időre futás nem megy. Nekem se ment. Hiába bicikliztünk mindig itt, amikor első nap bedobta a tanár a futás felmérőt a sportpályán, akkor megkaptam a hármast én is a 800 méterre.

Talajtornát gyakoroltuk itthon, de a bukfenc nem megy. Megcsinálja, de nem szabályos, mert a befejezésnél nem oda teszi a kezét, ahova kellene. Fejenállás megy, kézállásnál eldől. A gyűrűn a gyakorlatok mennek neki, arra kapott ötöst legutóbb.

Amúgy szerintem az is benne van, hogy nemrég még 165 centi volt, most már 180 cm magas és mintha kicsit esetlen lenne így kamaszként.

2022. júl. 3. 19:09
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Ugyan már, de negatív vagy. Tesi alól én is fel voltam mentve, érdekes mégis sportolok 30 éve. Semmi köze egymáshoz a kettőnek. Az iskolai tesit útáltam, nem a mozgással volt bajom
2022. júl. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló

Az a baj ezzel, hogy felmentést nem fogunk tudni sehogy szerezni. Az én családomnak ehhez nincs kapcsolati tőkéje, hogy teljes felmentést szerezzünk. Illetve bizonyítani szeretne az Öcsém, kifejezetten mondta, hogy javítani akar. Ő versengő típus, szerintem ezzel elvennénk tőle egy bizonyítási lehetőséget. Most is folyton erről beszélünk, hogy hogy kellene futni, hogy tudna több fekvőtámaszt. Májustól eljutottunk oda, hogy húzódzkodásnál egyszer tudta magát felhúzni, most már tízet tud.

Látom rajta, hogy zavarja a dolog és kifejezetten javítani akar és amúgy élvezi is, csak én nem vagyok edző.

Valami csapatsporton is gondolkodtunk (például foci), csak az nem nagyon fér bele utazással együtt, mert rengeteg a tananyag, idő szempontjából jobban belefér ha hazajön és futunk egy órát, erősít velem.

2022. júl. 3. 19:17
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Hogy teljesen őszinte legyek, nem értem, miért kell ennyire begörcsölni egy testnevelés hármason. A testnevelés osztályzatok soha, sehova nem számítanak be. Mozogjon saját kedvére, sétáljon, túrázzon, biciklizzen. Ez a lényeg, nem a testnevelés hármas.
2022. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%
Szerezzetek neki nőt, mert a szex megizmosít.
2022. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!