Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valami történik ha egyetemen...

Valami történik ha egyetemen nem járok be a heti 1x testnevelésre?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nem mintha bele halnék, csak mikor jelentkeztem, azt hittem, hogy az egyetem amolyan “felnőttes lesz” , mint egy munkahely és kicsit se jön vissza az iskola érzés . Nyilván nem sport tanulmányok, hanem informatikai karra jelentkeztem.
2022. jún. 19. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon nagyon naív voltál akkor ha azt hitted.


Tulajdonképpen az egyetem csak annyiban különbözik a közèpsulitól, hogy nincs osztályfőnököd.


Ezeken túl ha órád van neked ugyanúgy kötelességed megjelenni, ha az előadást zavarod ugyanúgy lecsesznek mint középsuliban, illetve igen, kötelező testnevelés is van minden szakon mostmár. Sőt, nekünk egészségügyi szakon ugyanúgy van informatika óránk is ahol középfokú érettségis feladatokat oldunk meg és vizsgázunk belőle.


A valóságot sosem szabad összehasonlítani az amerikai filmekkel mert koppanás lesz a vége.

2022. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jársz be egy bizonyos óraszámot (nálunk ez 12) akkor nem teljesíted a kurzust és veheted fel kövi félévbe, hogy meglegyen a kötelező 2 félév teljesített tesid.
2022. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kimaradt pár tesim, erre azt mondja a tanár, h megadja a félévet, ha elmegyek egy úszóversenyre képviselni az egyetemet. Mondtam neki, h az életbe' se úsztam versenyen, erre ő: az mindegy, csak legyen ott valaki tőlünk. Elmentem, beúsztam utolsónak, hánytam egyet mint a lakodalmas kutya, megkaptam a félévet.
2022. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Kötelességei az embernek az egyetemen is vannak (és a munkahelyen is lesznek)... A szemináriumokon, gyakorlatokon, és némely előadásokon nézik a hiányzást, az első alkalommal el fogják mondani, mennyit lehet hiányozni. Ha túl sokat hiányzol, nem lesz teljesítve a tárgy, következő félévben ismét felveszed. A kötelező tárgyakat muszáj elvégezni, olyan nincs hogy pl. kihagyod a tesit (amennyiben nálatok mintatanterv szerint kötelező) különben egész egyszerűen nem végzed el a képzést, nem kapsz diplomát.
2022. jún. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 ilyesmik nálunk is vannak. Előre vagy utólag lehet pótolni, ha elmész a sport napra, versenyekre, egyetemi szervezésű korcsolyázásra stb.
2022. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"csak mikor jelentkeztem, azt hittem, hogy az egyetem amolyan “felnőttes lesz” , mint egy munkahely és kicsit se jön vissza az iskola érzés"


Hát lehet hogy meglepő, de egy munkahely is általában úgy működik hogy azt kell csinálnod amit a főnök mond, úgy ahogy a főnök mondja, akkor amikor a főnök mondja (nyilván a megadott idősávon belül), és nem variálás lesz hogy nincs kedvem meg én szívesebben csinálnék mást.

2022. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben, értem, köszönöm a válaszokat!


Valóban naiv voltam( meg az otthoni demagóg nyomás ) de úgy vagyok vele, ha már az első héten nem tetszik otthagyom és dolgozni megyek.

2022. jún. 19. 18:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Mit fogsz dolgozni?
2022. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen gondolkodású embereknek nincs helyük az egyetemen. Menj dolgozni, majd rájössz, hogy nem te fújod a passzátszelet. Szánalmas.
2022. jún. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8

Amit találok és mellette tanulok mondjuk egy szakmát .

#9 Miért lenne szánalmas az, hogy ha valaki így gondolja? Ismétlem, ez az egész egy eméleti dolog, még fel se vettek az egyetemre😅Másrészről azért gondolom így, mert számomra az egyetem másokkal ellentétben nagyon nem a bulizásról szól. Én nekem az ott megszerzett tudással / papírral majd egy családot kell eltartanom. Nem áll módomban a szüleim nyakán élősködni , hanem saját egzisztenciára törekszem . Mások vagyunk, lehet neked egy jó móka , nekem szenvedés , nyűg.

2022. jún. 20. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!