Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen, mennyire veszik...

Egyetemen, mennyire veszik komolyan a testnevelést? 6 félév alatt 2 félévet kell teljesíteni? A szaknak semmi köze a testneveléshez, egyáltalán, nem is értem hogy ki találta ki hogy kötelező legyen 2 félév belőle.

Figyelt kérdés
2021. szept. 3. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
97%
A legtöbb egyetemen van kötelező tesi (kivéve ELTE), van ahol 1 félév, van ahol 2 félév. Nem veszik túl komolyan a legtöbb helyen és nem hagyományos tesióra van, a legtöbb helyen lehet sportágak közül választani, amire heti 1x bejársz (pl: úszás, zumba, vívás, jóga, stb)
2021. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én SZTE-s vagyok, nálunk is úgy van, ahogy az első írta, sportágak közül választasz, ott már csak az oktatótól függ, hogy mennyire veszi komolyan. Hallottam olyanról is, hogy csak be kellett járni, és ha úgy tűnt, hogy csinálsz valamit, akkor ennyi volt (néha ott sem kellett lenni, és nem írt be hiányzónak). Én jógára jártam, ott nem volt ilyen, max. három alkalommal lehetett hiányozni, de nem voltunk túlhajtva, mondta, hogy mindenki a saját képességei szerint csinálja a gyakorlatokat, de azért kellett csinálni.
2021. szept. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!