Kötelező testnevelés az Egyetemeken?
Nálunk kötelező tesi 7 félév a 8ból😅
(Itt vegyesen van úszás és sima szárazföldi tesi.)
BME-n kötelező 2 félév tesi. A VIKen tanulok, de mivel tesin találkoztam minden karról emberekkel így gondolom ez az egész BME-n kötelező dolog nem csak a VIK-en.
Amúgy ... szerintem jó kezdeményezés.
1 félévet boxoltam és 1 félévet konditerembe jártam. Nagyon jó volt, hogy bele tekinthettem a boxolásba, mert mindig is érdekelt.
Konditerembe meg amúgy is jártam, de így 14 héten át tudtam csak 4500FT-ért járni és még az órarendembe is berakták nekem (persze csak első félévben, 2. félévben már én vettem fel a tárgyakat, de simán bele lehetett szerkeszteni).
Ha esetleg több féléven át is kötelező lett volna még kipróbáltam volna a falmászást is.
Tehát összeségében pozitív élmény.
Hatalmas hülyeség lenne bevezetni szerintem. Mikor elkerültem egyetemre a gimnáziumból pont azt mondtam, hogy itt mennyivel jobban ki van ez találva. Az én szakomon nem kötelező tesis tárgyakat teljesíteni, viszont van nagyon sok szabválként felvehető sport, amiknek a nagy része ráadásul ingyenes vagy pedig kedvezményesebb mondjuk az edzőtermi órákhoz viszonyítva (jellemzően azért kell fizetni, amihez szükséges valami speckó eszköz vagy helyszín, pl. nálunk edzőtermi órákon is részt lehet venni mint egyetemi óra, ki vannak rá jelölve a napok és akkor lehet menni). Ezek közül szabadon lehet válogatni és az ember eldöntheti, hogy egyáltalán szeretne-e sportolni, mikor, mit stb., tehát ránk van bízva. Valamint itt tényleg nem kötelet kell mászni, bukfencezni stb., hanem élvezetesebb mozgásformák is vannak (pl. aerobic, jóga, lovaglás, spinning, súlyzós edzések, túrázás, úszás, karate, röplabda stb.) és nem osztályozzák (csak aláírás van). Ez csak egy lehetőség, az ember a szabadidejében azt csinál, amit akar és mehet máshová is sportolni (de az egyetemen is van szabadon használható füves sportpálya, futókör), vagy úgy is dönthet, hogy nem sportol. Szerintem ez így tökéletes.
Én világ életemben azt gondoltam, hogy utálok sportolni, utálok mozogni, nem megy, béna vagyok hozzá stb., mert az iskolai tesiórák tulajdonképpen csak ezt ültették el bennem. Pont egyik nap beszéltünk róla itthon, hogy általános iskolában alsós koromban kikéretőztem a mosdóba tesi óra alatt és nem is mentem vissza :D Nagyon utáltam az általános és középiskolai tesi órákat is, mert ott tényleg az volt a fontos, hogy ugord át a zsámolyt meg fusd le a kört idő alatt, hogy hány pontot vagy milyen jegyet kapsz, sokakat és köztük engem is kicsúfoltak (mert hogyan nézel ki - nekünk nagyon gáz tesis “egyenruhánk” volt, mert béna vagy, mert valamit nem tudsz megcsinálni, mert lassú vagy), még középiskolában is ment a versengés (pl. csapatos játékoknál tuti összevesztek, ki ki miatt veszített, ki kit lökött fel stb.) és akkor sem volt normálisan megoldva az, hogy mondjuk legyen időnk óra után rendesen tisztálkodni, rendbe szedni magunkat stb., mert futni kellett a következő órára és akkor izzadtan ültük végig a többi órát. Ellenben az egyetemen többször is vettem fel sportot szabválnak és szerettem, mert volt választási lehetőség, jellemzően kisebb létszámú órák voltak, jellemzően délután-este, jó volt a hangulat, nem vérre ment stb., így egyetemen kívül is elkezdtem sportolni. Na most nem tudom hogyan oldanák meg a kötelező tesiket az egyetemeken, mert szerintem az idő, hely, eszköz, tanár stb. azért nem lenne ehhez elegendő pláne, másrészt pedig így szerintem ugyanúgy csak ellenkező hatást érne el.
Van ahol igen, van ahol nem. A nagyobb egyetemeken az (SZTE,BME,DE,PTE,SZIE stb.) de nyilván vannak kisebb egyetemek, ahol egyszerűen nincs rá lehetőség.
Azért az egyetemi tesi elég távol áll a középsulis tesitől. A legtöbb helyen van kondi, illetve az ember maga választja meg a sportágat. Nincsen tigrisbukfenc meg kötélmászásos gyökérségek, ellenben van egy csomó jó dolog pl. falmászás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!