Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az alkotmányt felülbírálhatja-...

Az alkotmányt felülbírálhatja-e az iskola házirendje, illetve pedagógiai programja?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 14:33
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
De mivel pl. ma már le van zárva a tanév nem tudnak rám szankciókat rakni.
2022. jún. 16. 15:15
 22/28 A kérdező kommentje:
Ja azt nem írtam, hogy az iskola és a kollégium egy intézmény alá tartozik.
2022. jún. 16. 15:19
 23/28 anonim ***** válasza:

Ez másik téma. Eddig azt kérdezted, hogy jogos-e az, hogy a kollégium szabályzata szerint nem hagyhatod el a kollégiumot. A válasz: igen, jogos.

Ettől függetlenül fizikailag megteheted, hogy kimész? Igen, persze, nyilván nem fognak erőszakkal visszatartani.

Lehetnek szankciók (a tanév vége után is)? Felteszem, a házirend rendelkezik erről.

Az, hogy ennek ellenére van-e értelme kimenni, és kockáztatni az esetleges szankciókat... ez már rajtad múlik.

2022. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Szerintem sok értelme nincs több választ írni neki, ilyen szellemi képességekkel úgyis kibukik az első évben, és megoldódik ez a problémája.
2022. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Oké értem, köszi. És például ma az történt, hogy a nevelőtanárunkkal ki akartunk menni a kollégiumból, de a portás nem engedett ki minket csak őt. Ez jogos? Lehet nagyobb hatalma egy portásnak, mint egy nevelőtanárnak?
2022. jún. 16. 15:29
 26/28 anonim ***** válasza:
85%
Nincs egyiknek sem nagyobb joga a másiknál. A portás munkaszerződése pontosan leírja, hogy ki gyakorolja a munkáltatói jogokat, kinek az utasításait kell végrehajtania. Ha a nevelőtanár nem rendelkezik utasítási joggal, akkor nem bírálhatja felül a portásnak kiadott korábbi feladatokat.
2022. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A kollégium Házirendje a Nemzeti Köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény valamint A nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról szóló 229/2012. (VIII. 28) kormányrendelet továbbá A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet alapján készült.


A fent nevezett jogszabályok alapján pedig Magyarország Alaptörvénye (alkotmány) adja, így a házirend NEM lehet alkotmányellenes. Mivel diák vagy, így a pedagógusok felelnek érted is, mint a 18 év alatti társaidért, így igenis szabályozhatják, hogy mikor és hova mehetsz valamint mikorra kell visszaérkezned a kollégiumba.

2022. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
De ha 18 év felett vagyok akkor is?
2022. jún. 18. 15:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!