Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetértetek abban hogy a...

Egyetértetek abban hogy a tanári szakon kénne valami rostaviszga amivel valahogyan kiválogatják azokat a tanárokat akik bizonyítottan alkalmasak a gyerekek nevelésére,bánására?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 23:14
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelezném, hogy jelenleg is van alkalmassági vizsga a felvételi alkalmával!
2022. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem inkább munkábaállás előtt kellene. És jelentkezhetne olyan is, aki nem pedagógus, csak keni-vágja az adott tárgyat. Ha átmegy, taníthat.
2022. jún. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
68%

Megtörtént!


Helyszín, egy hazai, neves egyetem dékáni irodája. Jelen van a dékán, én, meg a pénzügyi vezető.

Beszélgettünk és felhozódott a biztonság. Kérdem, hogy itt van-e rendszeres drog és pia szűrés a diákoknak? Mire a dékán ilyet szól: "Hülye vagy? Nem maradna hallgatónk, és munkanélküliek lennén, ha mindenkit kirúgnánk aki piás/drogos."

2022. jún. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de ez a folyamat vége lenne. Így is alig van, aki jelentkezik, még kevesebb, aki elvégzi, a pályán maradók száma meg siralmas. Első körben a pedagógus munkakört vonzóbbá kéne tenni, hogy többen jelentkezzenek, többen akarjanak tanárok maradni, és a sok jelentkezőből már lehetne válogatni. De hidd el, amíg évente összesen 4-5 fizika és kémia tanár végez, nem fogják tovább rostálni őket, mert tényleg senki nem maradna tanítani.
2022. jún. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van tanári alkalmassági vizsga.


Tavaly végeztem matematika fizika szakos tanárként (a diplomakövetelmények miatt még középiskolásként lenyelvvizsgáztam). Látva a kezdő tanári fizetést inkább elmentem egy multihoz sima ügyintézőnek kétszeres fizetésért. Nem én vagyok az egyetlen a szaktársaim közül. A mat-infos barátaim közül senki nem ment el tanárnak.


Mivel tanárhiány van ezért szinte bárkit alkalmaznak az iskolákban csak legyen meg a végzettsége. Az iskolákba egy meghirdetett állásra nem jelentkeznek tömegével (jó ha van 1-2 jelentkező). Így nincs miből rostálni.

A hosszú tanári gyakorlatom alatt négy iskola adott nekem álláslehetőséget de visszautasítottam mindet.

A képzésem az állam szempontjából pénzkidobás volt. Mai fejjel biztosan máshová adnám be az egyetemi jelentkezési lapot.

2022. jún. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
72%

Érdekes viszont, hogy aki tanítana, azt meg nem engedik. Pl. az ismerősi körből, nem vettek fel tesitanárnak sem harcművészeti edző, sem fittnesz edző ismerősömet sem. Vagy anno karosszéria lakatos mester ismerősömet rúgták ki majd 30 év(!!!) után, mert hirtelen kellett a tanári diploma.

Érdekes viszont, hogy az anatómia tanárom meg "csak" orvos volt, és semmi tanár papírja nem volt.

2022. jún. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Ami még furább, hogy az egyetemi oktatók túlnyomó részének nincs tanári diplomája, mivel az egyetemi oktatáshoz az nem követelmény...
2022. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Most is van alkalmassági felvételi előtt. Így, hogy az egész országban 13 (asszem ennyi) fizikatanár jelentkezett, na meg még ebből szelektálni akarnál és nem is végzi el mindenki lassan ott tartunk, hogy 0 végző hallgató lenne.
2022. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Van alkalmassági vizsga. És halkan jegyzem meg, hogy többnyire nem a fiatal, kezdő tanárokkal van a probléma, hanem az ilyen szocializmusból(ban) itt ragadt kiégett, a korral semmit sem haladó vénemberekkel, akik a frusztrációjukat a diákokon (sokszor a fiatal kollégáikon is) élik ki. Természetesen tisztelet a kivételnek.
2022. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
10. Pontosan! A kezdő tanárok nagyos sok olyan ismerettel, módszertannal fel vannak vértezve, amivel az idősebb korosztály nincs. Sajnos nem is alkalmasak a megújulásra, a frontális oktatáson kívül nem ismernek mást. Szóval a pályakezdőket hagyjuk, mert ők lehetnek azok, akik elkezdik a más szemléletű oktatást.
2022. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!