Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rövid diákcserén külön szobát...

Rövid diákcserén külön szobát illik biztosítani a vendég gyerekeknek?

Figyelt kérdés
A gyerekeim iskolájában szokás Erdélybe kimenni családokhoz, és onnan is jönnek gyerekek néhány napra. Hozzánk is jönnek majd. Két gyerekünk van, egy fiú egy lány, a lakásban nincs vendégszoba. Ilyenkor hogy illik? A vendég gyereket betenni valamelyik gyerek mellé (értelemszerűen ha a fiú, akkor a fiúhoz, ha lány, akkor a lányhoz), vagy a saját gyerekeinket költöztessük össze arra a pár napra, és így a vendég gyereknek lesz külön szobája?

2022. jún. 2. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én a németeknél voltam cserediák, ott a családban volt egy fiú és egy lány, nekik külön szobájuk volt, és én a fiúval voltam egy szobában. A történethez az is hozzátartozik, hogy én a fiú vendége voltam, így nem volt gond nemileg.

Szóval szerintem a kérdés attól is függ, hogy kinek a vendége a cserediák. Az biztos, hogy nem egy rossz megoldás, hogyha külön szobát tudtok neki biztosítani, de azt a pár napot a vendég is kibírja, hogy nincs elszeparálva, elvégre egy osztálykiránduláson sem külön lakosztálya van minden gyereknek.

2022. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam középiskolában ilyenen Németországban (illetve ugyanaz a német diák jött szintén). Amikor ő jött, akkor az én szobámban aludt, amikor én mentem, akkor én is az övében, nálunk ez nem okozott gondot.
2022. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!