Most vagyok 11.es. Jelenleg kettő előrehozott érettségim van: német 5 és infó 3. Idén németből nyelvvizsgázok (B2). Jövőre pedig töri emeltet csinálok. Pécsen tervezek továbbtanulni.
Alapjában véve 4 szak van ami iránt érdeklődök:
Történelem, politikatudomány, nemzetközi tanulmányok, pszichológia. Esetleg szóba jöhet még a jog illetve a szociológia.
Melyiket érdemes választani felvételi ponthatár, teljesíthetőség, elhelyezkedés, jövőbeli megélhetés alapján?
Szerintem a pszichológia vagy a szociológia elhelyezkedés és fizetés szempontjából.
2022. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
2/24 anonim válasza:
Ha jót akarsz magadnak, nem mész pszichológiára, amíg nem vagy teljesen elkötelezett... Az a szakma egy minimum 7-10 éves projekt és csak a tanulásról beszélek.
2022. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
3/24 anonim válasza:
#2 ez ugyanúgy elmondható a jogról is.
2022. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
4/24 anonim válasza:
#3 Ja, csak azt nem is ajánlgatták neki :D
2022. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
5/24 anonim válasza:
Ok #4, igazad van
2022. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/24 anonim válasza:
Történelem és szociológi szakot végzettek fizetése kegyetlen gyenge. Nézd meg felvin, meg van még egy oldal annak sajnos nem tudom a nevét. A legalacsonyabb átlag fizetések között vannak a diplomások közül.
2022. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
7/24 anonim válasza:
A pszichológiát se úgy képzeljétek, hogy végez egyetemen az ember, és máris megy magánba 15 ezer Ft/50 percért. Pályakezdőként nagyon nem ajánlott magánba menni, mert semmi tapasztalatod nincs, csomó dolog nem a te kompetenciád, és szerintem a legtöbben tényleg nem is mernének az elején egyedül bevállalni egy klienst. Ha meg mondjuk iskolapszichológusként vagy pedagógiai szakszolgálatnál kezdesz, akkor a pedagógusi bértáblával kell szembesülni. Ha másik opció után néz az ember, akkor hasonlóan alacsony fizetések mellett kénytelen még egy-egy több éves szakképzést + egyéb képzéseket elvégezni. Arról nem is beszélve, hogy mindez csak akkor fog menni, ha igazán elkötelezett vagy a szakmád iránt, ahogy a kettes válaszoló is írja, különben már a BA után ott fogod hagyni az egészet úgy, hogy elhasználtál 6 államilag támogatott félévet. Nem arról van szó, hogy annyira durván nehéz (bár nem is olyan nagyon könnyű), de szerintem mindegy egyetemi szakot szörnyű lehet úgy tanulni, hogy nem akarod biztosan azt a pályát választani. Úgyhogy a szakát alapból szerető pszichológus hallgatóként mondom, hogy ha ez csak ilyen B (vagy C-D) opció, akkor ne ezt válaszd, mert nem fog tetszeni, hogy mennyi időbe telik egy előzetesen elképzelt szint elérése.
2022. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
8/24 anonim válasza:
#6
Szociológia? Gyenge? 2 elemzőt is ismerek szociológus végzettséggel, bőven a magyar átlag dupláját keresik.
2022. jún. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
9/24 anonim válasza:
A pszichológiát én is csak akkor javaslom, ha elkötelezett vagy és tényleg hivatásként tudsz rá tekinteni. :) Főleg, hogy segítő szakma.
Szerintem érdemes átgondolni, hogy mit szeretnél tanulni, mivel szeretnél foglalkozni akár évtizedeken keresztül. Akár hagyj ki egy évet egyetem előtt, hogy jobban megismerd magad.
Ha muszáj választani, a szempontjaid alapján a jogot ajánlanám, amennyiben úgy érzed, hogy menne a tanulás és jó lennél a szakmában.
2022. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
10/24 anonim válasza:
Ja igen, bekerülni viszont nehéz jogra, de úgy gondolom, hogy nem lehetetlen. Ha a ponthatár is nagyon fontos szempont, akkor viszont hanyagold. Vagy az önköltséges verziót is jelöld be majd, ha az is oké.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!