Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor, ha a záróvizsga...

Mi van akkor, ha a záróvizsga védésen nem tudok jól válaszolni a bíráló által feltett kérdésekre?

Figyelt kérdés

Olyan kérdés van a bírálatban, amire pontosan sehol nem találok választ, mert a területről, amiről írtam, eleve alig vannak források. Erre feltett egy teljesen specifikus kérdést az adott területről...


Persze leírtam, hogy mit mondanék el, ha felteszik a kérdést, de félek, hogy belekötnének, mert nem pontosan a kérdésre válaszolnék vele. Szóval ha utána esetleg rákérdez pontosabban, és arra benyomok egy "nem tudom" jellegű választ, azon bukhat a szakdoga védés? Illetve az előadás után hány percig szokták kínozni az embert kérdésekkel? Ettől a résztől félek a legjobban, hogy leblokkolok.



2022. jún. 6. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Ez miért meglepő, hogy mérnökként specifikus választ kell tudnod adni a vizsgált területről? Elvileg az egész képzésnek ez lenne a célja, hogy ilyesfajta kompetenciákat adjon. Mivel tudod előre a kérdést, ezért nézz utána, hogy tudj rá választ adni. A nem tudom az azon túl, hogy ciki, még sikertelen védést is jelenthet. Annak meg az is jobb, ha saját véleményt adsz a kérdésre.
2022. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi van? Mérnök? Ez egy földrajzi szak, földrajzi területről van szó. Én egy bizonyos témában írtam erről a területről (ebben a témában is alig van bármi forrás innen), de a bíráló egy másik témában kérdezett valamit. Itt nincs olyan, hogy "vélemény". Vagy tudok konkrétan válaszolni rá, hogy pontosan mi történt akkor azon a területen, vagy nem. Csak sajnos sehol nem találok infót, ezért először kénytelen leszek kicsit kitérően válaszolni.
2022. jún. 6. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg egyik oktatod/ temavezetod nem tud segiteni?
2022. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kitérően válaszolsz. Én is hasonló területen záróvizsgáztam, kevésbé kutatott témában írtam a szakdogám, rendkívül kevés adat volt. Nekem a témavezetőm (aki elismert kutató) azt javasolta, hogy ilyenkor őszintén kell válaszolni, hogy nem áll rendlkezésre elegendő adat ahhoz, hogy ezt a kérdést pontosan megválaszold, de ezzel és ezzel a méréssel/módszerrel lehetne választ adni a kérdésre, így ezt lehet hogy egy későbbi kutatás során érdemes lenne vizsgálni. Esetleg lehet keresni egy másik hasonló területet (pl geológia szempontjából hasonlót, nem tudom mi volt pontosan a témád), és ha arra vannak adatok, akkor megmondod, hogy talán ezek az eredmények ennél az ismeretlen területnél is érvényesek, de ez csak becslés, további kutatást igényelne. Ezt mindenképp hangsúlyozd, hogy még kutatni kellene hozzá itt is.


Azt semmiképp ne mondd, hogy nem tudod, amit írtam egy jó módszer. Kutatásról van szó, ha vlamit egyszerűen még nem vizsgáltak, arra nem fogsz tudni pontosan válaszolni, maximum tippelni, logikusan, az előzetes tudásod, és más területekre vonatkozó tapasztalatok alapján, ezt a vizsgabiztosok is tudják. Emiatt nem fogják lehúzni a védésedet, főleg, ha ezt válaszolod, amit írtam, látják hogy átgondoltad, megpróbáltál következtetni, ez a lényeg. Nálam legalábbis bevált ez a taktika.

2022. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Az utolsó válasz főleg hasznos volt, de én már közben túl voltam rajta. Végül szerencsére nem kötekedtek a válaszom miatt, 5-ös lett a védés is.
2022. jún. 15. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!