Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi szakot a képzési...

Az egyetemi szakot a képzési idő másfélszerese alatt nem sikerült elvégezni. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Már az első félévben (2017) se ment, csak anyám nem engedte otthagyni. Volt csúszás, átsorolás, többszörös szakdolgozat bukás, ami csak kell. Nem volt egy eseménytelen 5 év. Most meg ez, elértem amit lehetett. Az ilyen hírek, amikor valami nem sikerül és jön a hivatalos levél, a szankció, egyszerűen kikészít. Egész nap keményen szorongva nyomtam az ágyat, hangosan csörgött a fülem, de legalább még éjszaka is ezen agyalok.

Hasonlóan járt ember létezik? Nem csak a kidobott 5 évem emészt, de a sikertelenség miatt felgyújtott jövőm is.

Ti kifizetnétek a képzés felét vagy dolgoznátok? A másik az hogy komolyan szeretnék még egyszer egyetemista lenni, de most normálisan és saját akaratból, egy újrakezdést lehetőséget adni magamnak a sikerhez.



2022. jún. 1. 03:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
De van a világon szakdolgozat KONZULTÁCIÓ IS. Meg le van írva szabályzatbana formai követelmény szakdolgozatra az egyetem oldalán. Miért nem beszéltél a konzulenseddel legalább havonta?
2022. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
hamár csak a szakdolgozat van meg az államvizsga akkor má fejezd be a képzést. Ne dobj ki 5 évet.
2022. jún. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
11-es Ez mondjuk nem csak a szakdolgozón múlik. Tudnék mondani pár példát, sajnos nem minden konzulens segítőkész vagy egyáltalán csak elérhető és akkor még finoman fogalmaztam. A konzulens váltás sem egy egyszerű procedúra.
2022. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%

Azzal a tudattal biztos nem tudnék élni, hogy 5 évet kibaxtam az életemből és még egy nyamvadt diplomát sem szereztem.

Ezen kéne elgondolkodnod. Hogy ha így ott hagyod, miért sz*ptál 5 évet. Azzal csinálsz a legnagyobb kárt, ha nem fejezed be. Azt nem tudnám feldolgozni. Nem azt hogy 5 év, 5 év. Az nem nagy kaland, 5 év, más is volt már így. De hogy be se fejezed, mikor már kész van a szakdoli, csak nem tudsz formázni...


Vicc kategória.

2022. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
27%

13

A konzulens váltás csak olyan, hogy akarni kell. :)

2022. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ne értsétek félre én nem hagyom ott, erről szó sincs. Ha 6 év lenne akkor se hagynám elvarratlanul a szálat. De ha lesz diplomám, ha nem, ez a szankció és tartozás akkor is utolért, foglalkozni kell vele, értitek.

A konzulenssel sokkal többet beszéltem mint havi egy, és tudom mit jelent a konzultáció. De igen volt olyan is, hogy hónapokig nem nézett emaileket és így kicsit nehéz volt, de megoldottam.

2022. jún. 1. 11:21
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
15-ös Biztos van az a szituáció is, igen. Nálunk még konzulenst találni sem volt egyszerű (ide-oda küldözgettek minket, senki nem akart elvállalni senkit mert neki most nagyon sok szakdolgozója van már, nincsen ideje, nem ér rá, most éppen könyvet ír stb., azon aggódtunk lesz-e aki végre elvállal minket), szerintem később váltani még ennél is nehezebb lett volna. De ez is kisebb létszámú szak és kevesebb oktató is van, biztos valahol ez jól működik.
2022. jún. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
93%
Esküszöm nem értelek. Szakdolgozat van hátra a képzésből és ezt képtelen vagy teljesíteni? Könyörgöm, már ott van szinte a kezedben a diploma, csináld már meg. Formai okok miatt elutasítják... Hát akkor javítsd a formai hibákat. Mi olyan nehéz ezen? Szóval akkor nem is az van, hogy diplomavédés nem sikerült, hanem a beadott szakdolgozatot dobják csak vissza, mert formai hibás. Elmondom, hogy mindenkinek visszadobják, mert szinte nincs olyan dolgozat, amiben ne lenne pótlandó hiba. Munkahelyen is visszafogják dobni az iratokat, ha rosszul formázod, akkor ott is megmondod, hogy bocsi, de akkor én lelépek?
2022. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként elmondom, hogy ha új képzésre mész, ott sem fog sikerülni megformázni a szakdolgozatot. A formai követelmények ugyanazok lesznek.
2022. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!