Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi szakot a képzési...

Az egyetemi szakot a képzési idő másfélszerese alatt nem sikerült elvégezni. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Már az első félévben (2017) se ment, csak anyám nem engedte otthagyni. Volt csúszás, átsorolás, többszörös szakdolgozat bukás, ami csak kell. Nem volt egy eseménytelen 5 év. Most meg ez, elértem amit lehetett. Az ilyen hírek, amikor valami nem sikerül és jön a hivatalos levél, a szankció, egyszerűen kikészít. Egész nap keményen szorongva nyomtam az ágyat, hangosan csörgött a fülem, de legalább még éjszaka is ezen agyalok.

Hasonlóan járt ember létezik? Nem csak a kidobott 5 évem emészt, de a sikertelenség miatt felgyújtott jövőm is.

Ti kifizetnétek a képzés felét vagy dolgoznátok? A másik az hogy komolyan szeretnék még egyszer egyetemista lenni, de most normálisan és saját akaratból, egy újrakezdést lehetőséget adni magamnak a sikerhez.



2022. jún. 1. 03:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Meddig jutottál? Miért nem sikerült, beleszartál vagy túl nehéz?
2022. jún. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Én összesen 6.5 év alatt végeztem el egy 3 éves szakot (ebből 3 évig másik szakon voltam, majd átjelentkeztem).
2022. jún. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Szakdolgozatot nem lehet elbukni, csak ha sz.rik bele az ember és nem csinálja meg. Egyébként szó szerint mindenkit átengednek, ha normálisan megcsinálja. Ez a te sarad.
2022. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Kólauborkával ***** válasza:
95%
A csalódások jobb esetben rávezetnek bennünket arra, hogy mit rontottunk el, mit kéne máshogy csinálni. Esetedben több probléma is felmerült, amiről érdemes lenne szót ejteni, de ez a topik nem azért nyílt, tehát röviden: ne anyukád mondja már meg mivel szeretnél foglalkozni (már a most jelenlévő) felnőtt korodban. Ami TÉGED érdekel azt kell tanulni, anyu diplomával az esetek többségében nem is olyan irányban vállalnak munkát az emberek, mint a képesítésük…
2022. jún. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
11%

Nálunk volt aki 2 hét alatt írta meg a szakdolgozatát. Ne viccelj már. Ha seg*hülye is vagy hozzá, egyszer még jól jöhet ez a diploma. A szakdolgozat, meg a 20, vagy 40 tétel egy nagy lófax. Még a legkreténebbek is megtudják csinálni. És ennek semmi köze ahhoz, hogy téged nem érdekel a szak. Kis utánajárással, meg ha beülsz a könytárba, simán meg van max 2 hónap alatt egy szakdolgozat.


Persze, könnyebb lesz a lelkednek, ha azt mondjuk, hogy igen, menjél csak másik szakra, fizetősre persze, mert már csak 1 éved van államilag támogatottan, éld az álmaid.


Ami persze így is van. DE. Ha már eljutottál a szakdolgozatig, és nem tudod megcsinálni, van egy rossz hírem. Akkor mindegyik szakkal ugyanez lesz a sorsod.

Tudod, már nem anyádat kellene hibáztatni, hanem fel kellene nőni.

2022. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ha már felmerült más, én végig törtem magamat a szakon, hülye lenne valaki szándékosan egy ilyen sorsba belemenni.. Nem vagyok kretén meg ilyenek..

Továbbá 2 támogatott félévem van még. Az 5. év első féléve már nem volt ingyenes mert túl volt a +2 ingyen féléven, a mostani tavasziban pedig már abszolválva voltam. Az új kinézett szakom pedig 3 éves, és abban akarnék majd dolgozni is.

A felnövés dolog is érdekes, anyámmal már nem is tartom a kapcsolatot, a fent írt problémáról sem tud. Egyedül vagyok a bajnak.

2022. jún. 1. 10:06
 7/19 A kérdező kommentje:
*2 támogatott évem, elírtam. Tehát még 4 félév.
2022. jún. 1. 10:07
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Még mindig ott tartunk, hogy egy nyamvadt 30-40 oldalt nem tudsz kiszenvedni magadból, mégha semmit nem is kezdesz vele, bármikor jól jöhet az önéletrajzodban. Utána mehetsz világgá az új alapképzésedre. De ha egy szakdolit nem tudsz összehozni 5 év szenvedés után, kétlem hogy az álomszakodon jobban teljesítenél.
2022. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
De van szakdolgozatom, pont 44 oldal mint írod (mindennel), szerintem jó is, csak formai elégtelenségek és citálási anomáliák miatt ejtették. Ezeket javítva küldtem be megint most május elején
2022. jún. 1. 10:28
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok vele tisztában, hogy ebben az esetben mik a következmények és opciók. Ha jól tudom, akkor már nincsen visszafizetési kötelezettség, hanem le is lehet dolgozni, úgyhogy én mindenképpen azt választanám. Illetve pl. mikor kiiratkozol egy szakról és elkezdesz egy másikat, akkor ez a kötelezettség is "szünetel", nem tudom itt van-e ilyen opció. Ha egyáltalán nem érdekel, nem szeretnél ebben dolgozni stb. és több motivációt érzel egy másik képzés iránt, akkor szerintem nyugodtan kezd el azt. Nem mondom, hogy nem lehet hasznos egy diploma vagy könnyű otthagyni egy képzést ennyi idő és belefektetett energia, pénz stb. után, de valamikor az a jó döntés. Ha nincsen sok vissza és úgy érzed menni fog, akkor lehet megcsinálnám a helyedben, de csak kényszerből erőltetni szerintem nem érdemes. Azt kell átgondolni, hogy ennek mi az oka, visszanézve min kellene változtatnod, érdekel-e egyáltalán stb., én ez alapján döntenék. Én is sokat csúsztam a szakomon, amit szintén nagyon nehezen dolgozok fel és sokáig szégyelltem is, de mivel tudom az okát (nálam ennek lelki okai voltak, vannak) ezért nem rágom magam miatta. Attól még nem vagyok se kevesebb, se butább, se kevésbé oda való stb. Úgyhogy azt javaslom neked is, hogy vizsgáld át az elmúlt éveket, gondolkozz rajta, írd össze a lehetőségeket stb. és olyan döntést hozz, amit TE jónak látsz.
2022. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!