Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy nézki egy emelt történele...

Hogy nézki egy emelt történelem szóbeli?

Figyelt kérdés

1. Kb. hány diák lesz bent egyszerre?

2. Kb. hány vizsgáztató tanár lesz?

3. Általában milyen a légkör?

4. Ugye lesz 30 percem a tétel kidolgozására, illetve ez még több is lehet ha csúszik a feleltetés. A kidolgozáshoz adnak egy üres lapot vagy csak azt a papírt adják amin a források vannak? Ha igen akkor azon mennyi hely van?

5. Kb. hány percet kell végig beszélni a 20 percből?



2022. máj. 31. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

1. Kettő

2. 4-5

3. Feszült.

4. Igen. Adnak, ha nem, kérj!

5. Vizsgáztatóktól függ.

2022. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a többit leírta az első, én a 3. kérdésről írnék kettő emelt érettségim van magyar és töri, diszes vagyok így mind a kettőből kettő szóbelim van írásbelim nincs ugyan abban a suliban tettem kettő nap különbséggel és meg kell mondanom ég és föld volt a töri tök laza nyugodt volt a tanárok nagyon kedvesek segítőkészek voltak, kínáltak kávéval kérdezték, hogy kell-e mosdóba mennem stb ha valamit nem tudtam mondták, hogy nyugodjak meg gondoljam végig szóval szuper volt. A magyar viszont nagyon feszült volt végig frusztráltak engem mindennel, pl amikor nem tudtam valamit megkértetek, hogy minek akartam én emelten érettségizni ha nem tudom ami azért eléggé szarul esett. Szóval nagyban függ a bizottságtól hiszen ugyan azon iskola ugyan azon tanári kar mégis ég és föld. Talán a legjobb összehasonlítás az hogy mind kettőre bőven időben érkeztem (45 perccel előbb kb) és a dupla szóbeli miatt mind a kétszer megkértek, hogy előbb feleljek, a törinél tök kedvesen szóltak, kicsit humorizáltak is. A magyarnál pedig éppen jöttem fel a lépcsőn aztán egy nő ráförmedt, hogy mi a nevem mikor mondtam akkor vissza zavarták a csajt aki jött volna és közölték, hogy szedjem össze magamat és jöjjek érettségizni.
2022. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát! 🙂😁
2022. jún. 1. 07:49
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Emelten 4-5 tanár van bent? Én ugyan nem töriből megyek, de azt hittem, csak 3.
2022. jún. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Nálam 3 tanár volt bent, és diákként is összesen hárman voltunk bent egyszerre. Amíg valaki felelt, ketten kidolgozták a tételeiket.
2022. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2 vagy 3 diák van egyszerre bent. Egy felel a többiek felkészülnek.

Én úgy tudom, hogy emelt törin 3 vizsgáztató tanár van.

Változó. Egy kis feszültség mindig van, de főleg a vizsgabizottságtól függ.

Igen lesz. Adnak üres papírt.

Nem kell végig beszélned. Sőt, jó is ha marad a végén 1-2 perc. A lényeg, hogy minden forrásról beszélj és elegendő saját tudással egészítsd ki a mondandódat.

2022. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!