Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli Érettségi,töriből...

Barney37 kérdése:

Szóbeli Érettségi,töriből rögtön a könyvből tanuljam, vagy írjam ki a tételeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A töri szóbelire tanulok éppen, és elkezdtem saját magam kidolgozni a tételeket( a tanárral nem dolgoztuk ki őket, és nem nagyon találtam megfelelő minőségű kidolgozottat online). A mai nap kidolgoztam három darabot a könyvből, de ezzel az a probléma hogy ezzel eltöltöttem kb összesen 6 órát. Mivel max pontokra megyek ezért elég alaposan írom ki, de ezért lehet is hogy jobb lenne simán a könyvből tanulni? Igazából nem rövidítem le a könyvhöz képest, de miközben írom valamennyire meg is ragad és egy jó részét megtanulom az adott témának. (A maradék tantárgyat vagy kidolgoztuk órán, vagy csak tényleg a minimum kell, és online találtam hozzá megfelelő kidolgozott tételeket, szóval azokra biztos lesz elég idő). Ha így haladok kb 6-7 nap alatt, szóval elsejére kitudom dolgozni kb az összes tételt, de eközben más tantárgyba egyáltalán nem tudok belekezdeni. Szerintetek már csak azért megéri, mert kidolgozás közben elég sok minden megragad, vagy ami idő alatt kidolgozom sokkal alaposabban megtudnám tanulni a könyvből?



2022. máj. 26. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Amelyik kényelmesebb. Én sokat nem dolgoztam ki és ugyanúgy jól bevált metódus volt mert a kijegyzetelés idejét is tanulásra tudtam fordítani :)
2022. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem írnàm ki pontosan ugyanazt, ami a könyvben van, hanem csak egy nagyon rövid vàzlatot és/vagy elmetérképet készítenék, hogy tudjam, mi van az adott témàban, miről kell beszêlnem. Persze ha van időd, és segít is neked, akkor nyugodtan írd ki.
2022. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!