Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szólnátok ha kiderülne a...

Mit szólnátok ha kiderülne a 27 éves tanárotokról, hogy még a szüleivel él?

Figyelt kérdés

Emiatt kevesebb lenne a szemetekben?

Egy középiskolai, férfi tanárról van szó.

Ok: Egyedülálló, egyedül nem kíván fenntartani egy albérletet a közalkalmazott fizetésből.

(Hosszútávon a pályaváltás lesz a megoldás)


2022. máj. 26. 09:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kit érdekel ki kivel él?
2022. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

10, a diákoknak semmi köze hozzá, hol él a tanár. Ez nem is értem hol/mikor merülhetne fel.


Még végzősként, szerenádozásnál is volt olyan tanár akinek csak az ablaka alatt énekeltünk, anélkül hogy tudtuk volna, ki lakik még ott rajta kívül.

2022. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
11-es, elég sokmindenkit
2022. máj. 26. 12:25
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanár vagyok! A mostani fizetések mellett egy egyedülálló pedagógus, akinek nincs saját tulajdonú lakása, az nem tud fenntartani egy albérletet. Sem a pedagógusfizetés, sem az albérleti díjak nem teszik ezt lehetővé. Nagyon sok fiatal pedagógus kényszerből lakik együtt a családdal és nem kényelemből. Én 30 éves vagyok és 5 éve költöztem el a családi fészekből, amikor a párommal olyan helyzetben voltunk már, hogy ketten meg tudjunk engedni magunknak egy saját albérletet.
2022. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Oké, de hogyan jutnak a diákjaid tudomására, hogy a szüleiddel élsz? Gondolom nem ezzel kezded az órákat. Egyébként meg 1000 oka lehet.


Véget ért már az olcsó ingatlan, és ingyenhitel korszaka...


Szóval nem teljesen értem a kérdésedet.


Én 30 évesen laktam szülőkkel, vírus alatt, előtte 5en laktunk 70m2 -en... Kollégáim erről nem tudtak, aki meg tudott, nem nagyon érdekelt a véleménye. Magamnak élem az életem, nem másoknak.

2022. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A tanárok kezdő fizetéséből kiindulva, ez egyáltalán nem meglepő. Egy albérlet rezsivel együtt minimum 100-120 ezer, még vidéken is. Ehhez képest a nettó 150ezer kezdő fizetés nevetséges. Teljesen érthető.
2022. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó. És csak feltételeztem. Nem kell véresen komolyan venni a kérdést.
2022. máj. 26. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!