Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy töriből...

Miért van az, hogy töriből leforditanak minden külföldi uralkodót magyarra? Borzasztóan idegesitő

Figyelt kérdés
Ha legalább megjegyeznék a könyvek az eredeti nevét, talán nem lennék eltévedve a tanultakban. Sokszor azt sem tudom ki kicsoda. Mást nem zavart ez?
2022. ápr. 18. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Mert van egy oílyen hülye magyar nyelvtani szabály, hogy a külföldi uralkodók meg helyszinek neveit magyarra fordítják. (Pl, az angol királyi ház tagjainak is magyar neveket adnak).

Szerintem ritka ostoba dolog, semmi értelme, de változtatni nem tudsz rajta.

Egyszerüen keresd meg az eredeti neveket (a neten nem nehéz) és azt is tanuld meg hozzá, akkor sokkal többre jutsz.

2022. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak magyar a nyelvben van ez, hanem olaszban és spanyolban is. A többi nyelvről nem tudok nyilatkozni.
2022. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetèrtek, halàlosan idegesítö…mire rájöttem ki az a Sigismund… sokkal jobb lenne, ha minden nyelv megtisztelnè az adott uralkodót azzal, hogy megtanulja az egyetlen eredeti nevét….ha màr meg kell tanulni valamit miért ne csináljuk rendesen?
2022. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én emiatt hittem egy darabig egy csomóról, hogy magyar volt...
2022. nov. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!