Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen esetben le kell majd...

Ilyen esetben le kell majd dolgoznom ezt az egy félévet?

Figyelt kérdés

2019-ben elkezdtem egy egyetemi szakot államilag támogatottként, ami nem tetszett, így 1 félév után kiiratkoztam, jelentkeztem 2020 februárban másik egyetemre, felvettek államira, ahova azóta is járok.

Kérdésem az lenne, hogyha a mostani szakom elvégzése után dolgozni kezdek (egyetem alatt nem dolgozok), ezt az egy félévet az előző egyetemről is le kell dolgoznom majd, hogy elkerüljem a visszafizetést? Mert amikor kiiratkoztam, a papíron az állt, hogy ez az egy félévem beleszámít az államilag támogatott féléveimbe, viszont azt olvastam máshol, hogyha 1 éven belül másik szakot kezdek, akkor nem kell majd sose ezt az egy félévet ledolgozni. Azért érdekel ez, mert miután ledolgoztam az államilag támogatott időszakomat, külföldre költözök és tudnom kell, mennyit kell majd pontosan ledolgoznom itthon.


2022. ápr. 11. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Le kell dolgozni 20 éven belül-
2022. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell. Az első félévben még meg lehet gondolni magad és befejezésni visszafizetés vagy ledolgozás nélkül. Kvázi mint egy próbaidő.
2022. ápr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
- az oklevél határidőn belüli megszerzése esetén az oklevél megszerzésétől számított 20 éven belül az állami ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamú hazai munkaviszonyt fenntartani.
2022. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. az csak akkor lenne igaz, ha nem tanult volna tovább.
2022. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!