Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a BME villamosmérnöki...

Milyen a BME villamosmérnöki alapszaka?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi lennék a képzéssel kapcsolatban, illetve magáról az egyetemről. Milyenek az oktatók, tényleg feleslegesen szét szivatják az embert? Mennyi lehetőség, illetve idő van a képzés alatt dolgozni, akár a diplomához kapcsolódóan? Milyenek a kilátások a diploma után?

2022. ápr. 6. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Felvillanyozó.
2022. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgákon gyakran kapsz majd rövidzárlatot.
2022. ápr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

"feleslegesen szét szivatják"

Értem én, hogy 12 évnyi kötelező (egy része az állam miatt, egy része a szülők miatt) oktatás után az egyetlen reflex benned az, hogy minél kevesebbet tanulni, hogy jusson idő pasziánszozni a windowsban, vagy farkat verni a redtube-ra, de egyetemre az ember elvileg azért jár, hogy tudjon valamiről ami érdekli, többet. Ebből az alapállásból nézve nincs sen felesleges, sem szívatás. Ha laza életet akarsz, menjél máshová, ahol hasonló hangzású oklevelet adnak.

2022. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogok végezni. Összességében nehéz, nagyon is. De nem teljesíthetetlen, tanulni kell. Egy vizsgámra többet tanultam, mint az egész gimiben szinte. Szerintem a Jelek volt a legnehezebb.
2022. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Összességében elmondható, hogy a mérnöki és természettudományi szakok, vagyis ahol nincs mellébeszéd, nehezek. Ha könnyen akarsz diplomát, nem ezeket a szakokat ajánlom.
2022. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egykori osztálytársam, aki matekból és fizikából könnyedén brillírozott a gimnáziumban, a BME villamosmérnökit megszenvedte, bár elvégezte. Ott nem osztják két kézzel az ötösöket, de még a ketteseket sem, erre fel kell készülnöd. Az mondta, hogy nem volt ritka az olyan vizsganap sem, amikor szinte minden vizsgázó megbukott.


Most kíváncsiságból utánanéztem: 2017-ben a BME villamosmérnöki alapszakra 414 hallgatót vettek fel. Három és fél év múltán, a 2021-es keresztféléves felvételi eljárásában pedig a ráépülő villamosmérnöki mesterszakra, ugyanott, csak 179 jelentkező volt. Ez a két adat együtt önmagában sok mindent elárul.

2022. ápr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

"Ez a két adat együtt önmagában sok mindent elárul."

Régebben az első féléves matek vizsga kiszórta a felvettek 70 %-át.

2022. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívás.
2022. aug. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!