Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van sok olyan iskola,...

Miért van sok olyan iskola, ahol nem a tudás, hanem a protekció számít?

Figyelt kérdés

Miért ér többet több helyen, ha valaki az igazgatónő testvérének a lánya, a miniszternek a fia, az XY cég vezérigazgatójának a testvérének az unokája, a püspöknek az unokatestvérének a fia, a báróúrnak a leszármazottja, mint a tudás, a műveltség, a tanulmányi eredmények, az intelligencia, a szorgalom és stb.? Arról, hogy hova születsz világi nézőpontból nem igazán tehetsz (persze, bizonyos hindu tanítások szerint igen, de világilag nem tehetsz róla), ellenben arról már annál inkább, hogy milyen a szorgalmad, mennyire vagy intelligens, mennyire vagy okos, mennyire jók a tanulmányi eredményeid (persze, van olyan, hogy valakit a kretén tanárai közösen kipécéznek és kicsinálják, de az ilyen diákok általában átmennek másik iskolába) stb.


Nem egy olyan eset volt már, hogy valakit igazságtalanul alulértékeltek, csak azért, hogy a protekciósok maradjanak előtérben. Az ilyen intézményekben ez cseppet sem fair! Miért van mégis jelen? Legális egyáltalán?



2022. márc. 12. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

"Arról, hogy hova születsz világi nézőpontból nem igazán tehetsz ..., ellenben arról már annál inkább, hogy ... mennyire vagy intelligens, mennyire vagy okos"

Nem, az utóbbi kettőről sem tehetsz. Ezek adottságok.

2022. márc. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1.

Na, meg egy rakat elkötelezettség és szorgalom! Hidd el! Senki nem születik kitűnő tanulónak, kivéve, ha vallásos vagy és hiszed az előre megtervezett életet, de a vallásokban sem az újszülöttre mondják rá, hogy minek született (ami nem biztos), hanem a pillanatnyi tulajdonságairól következtetnek. Hidd már el! Egy nagyon olyan diák is meg tud bukni, aki lehetne okos, de lusta, ezért buta marad. Rengeteg ilyen fiatal van, sőt, a lehetőség mindenki előtt, kivéve a valamilyen szellemi betegségben szenvedők előtt ugyanúgy nyitva áll.

2022. márc. 13. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"Senki nem születik kitűnő tanulónak"

Nem is ezt mondtam. Hanem azt, hogy okosnak meg intelligensnek bizony születni kell. Ha ezek nincsenek meg, ezeket a szorgalom meg a kitartás se kompenzálja.


"Egy nagyon olyan diák is meg tud bukni, aki lehetne okos, de lusta, ezért buta marad."

Ja, szerinted az az okos, aki sokmindent megtanult már? Én nem így definiálnám.

2022. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3.

Az okosság a tudás megléte. A butaság a tudás hiánya.

2022. márc. 13. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát még az iskolában ez a legkevesebb baj, a való élet, munkahelyekkel ugyanez van a világban. Nyilván nem legális, de nincs is büntetve. Ha ennyire rossz a helyzet nálad a suliban, akkor ha megteheted, jobb váltani, amennyiben te vagy emiatt hátrányban.
2022. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Vannak olyan igazgatók, akik úgy gondolják, hogy annyira keveset tehetnek meg az akár évtizedek óta ott dolgozó kollégáikért (merthogy nem emelhetik meg a fizetését valami szabadszemmel is látható összeggel vagy hasonló), hogy amikor eljön az ideje, hogy a kolléga gyereke iskolát váltson, akkor az a legkevesebb, hogy protekciót ad neki. Valahol meg is lehet érteni az ilyet. Persze ahol nagyon nagy a túljelentkezés és nagyon sok ember kérne protekciót, ott azért meg kell húzni a határt valahol.
2022. márc. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6.

Meg a lónak a pikuláját!


Bocsánat, de kicsit felkaptam a vizet. Ne a jó tanuló, okos, intelligens diákokat szorítsák háttérbe, a vezérigazgató unokája, meg az igazgatónő ÖTYE-tag barátnőjének fiacskája miatt. Nem voltam rossz diák soha, de az elkényeztetett kölyköket soha nem szerettem. Akár pénzzel és drága cuccokkal, akár "az utak kitaposásával" kényezteti a hőn kedvelt családja vagy ismeretségi köre. Aha... Biztos érthető lenne akkor is, ha mondjuk lenne egy "álmaid tanulási helye", ahova mondvacsinált okok miatt nem kerülsz be, úgy, hogy az addig nálad sokkal kevesebbet elért XY kölyke lazán bent van. Tudod miért irritál ennyire? Mert az én édesanyám is tanárnő és soha a büdös életben nem kaptam semmiféle hátszelet sehol és nem is akartam. Édesapám nagyon befolyásos rengeteg kérdésben, még társadalmi kérdésekben is, ezenkívül mérnök, matematikus és fizikus. A családomban több másik hasonló személy van. Soha a büdös életben semmiféle tisztességtelen "támogatást" nem kaptam tőlük, nem is kértem.

2022. márc. 16. 17:44
 8/11 anonim ***** válasza:

"nem kaptam semmiféle hátszelet sehol és nem is akartam. ... semmiféle tisztességtelen "támogatást" nem kaptam tőlük, nem is kértem."

Mindegy, hogy a gyerek mit kér vagy mit nem, ez a felnőttek ügye.

2022. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8.

Ááá, most már vádaskodsz is, hogy ez tök klafa, meg hétköznapi. K*rvára semmilyen támogatást nem kaptam tőlük, saját erőmből építettem fel az életem. Követelem, hogy másnak se adjanak!!!

2022. márc. 17. 08:31
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

"#8. ... most már vádaskodsz is"

Kit vádoltam mivel? És hol? (Főleg a 8.-ban hol?) :D


"hogy ez tök klafa, meg hétköznapi"

És ezt hol írtam a 8.-ban?


"semmilyen támogatást nem kaptam tőlük, ... Követelem, hogy másnak se adjanak!!!"

Ha a te tehened megdöglött, dögöljön meg a szomszéd tehene is, ugye? Szánalom...

2022. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!