Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire helyénvaló ha egy...

Mennyire helyénvaló ha egy tanár aktívan politizál és ebbe be akarja vonni a diákjait is?

Figyelt kérdés

Nem írok nevet, de a Szent István gimnázium egyik tanárnőjéről van szó, aki baloldali nézeteit és néha teljesen agyament gondolatait egyáltalán nem rejti véka alá, és ezzel komoly ellentéteket szít. Szakmailag egy jól felkészült tanárnő lenne, de hiába, mert amit művel azzal többet árt, mint használ. Nekem ugyan nem ismerősöm a facebookon, de az egyik barátom át szokta küldeni, hogy micsoda agyament gondolatokat oszt meg, és csodálom, hogy nem ciki neki. Gondolom senki sem meri megmondani, hogy ne csinálja ezt, mert ha megmondanák, akkor abból is politikai ügyet csinálna, hogy őt üldözik a nézetei miatt. Pedig nincs igaza.

Szerintem egy szaktanárnak nem ez lenne a dolga és ha van is véleménye azt magánügynek kellene kezelni.

Nektek mi erről a véleményetek?



2022. márc. 12. 12:59
A kérdező szavazást indított:
Nincs igazad, teljesen helyénvaló ha egy tanár politizál és az sem gond, ha ez az iskolában, a diákok bevonásával történik.
Egy tanárnak függetlennek kellene maradnia, távoltartva a politikát az iskolától.
Egy tanárnak mindíg a kormányhoz kellene hűnek lennie.
Egy tanárnak mindíg az ellenzékhez kellene húznia és lázadnia kellene.
Mindenkinek joga van a politikai véleménynyilvánításhoz, de egy tanárnak ezen véleményét nem szabadna a diákok felé is hangoztatnia.
Más, leírom kommentben.
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk is volt gimnáziumban tanárnőnk, aki politizált minden órán, csak neki kis fidesz logók villogtak a szemében.

Mindig ráhagytuk, addig se kellett danolászni, ha valaki nem értett vele egyet az nem tért meg 45 perc "Orbán a megváltó" műsortól, nem befolyásolt senkit a véleménye.


Most egyetemen is volt olyan előadás, ahol a tananyaghoz lehetett kapcsolni aktuálpolitikai eseményeket, na azt tök szivesen hallgattam, amikor nem egy gimis énektanár, hanem tényleg egy prof beszélt a politikáról, még ha nem is mindig értettem vele egyet.


Szerintem elfér ez az iskolában, ameddig nem szélsőséges.

2022. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A tanárnak nem lehet szabadideje? És nem tehet azt, amit akar a szabadidejében? Pl. nem facézhat? Mindenki más szabadon elmondhatja a véleményét, csak a tanár nem, még a szabadidejében sem?
2022. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

"egyetemen is volt olyan előadás, ahol a tananyaghoz lehetett kapcsolni aktuálpolitikai eseményeket, na azt tök szivesen hallgattam, amikor nem egy gimis énektanár, hanem tényleg egy prof beszélt a politikáról...

Szerintem elfér ez az iskolában, ameddig nem szélsőséges."


Az iskola meg az egyetem egész más: az elsőbe túlságosan könnyen befolyásolható gyerekek járnak, az utóbbiba viszont felnőtt emberek.

2022. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván más a kettő, de mint írtam, nálunk már gimnáziumban is elég kialakult véleménye volt mindenkinek. Nem azért, mert mi hú de különlegesen jó képességűek lettünk volna, csak manapság a gimnazista korosztály annyi helyről tájékozódhat, hogy nem fogja a tanár szavát készpénznek venni.
2022. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól értem, a tanár csak a facebook-on osztja meg a gondolatait, és nem az iskolában az óra alatt.


1. Te erre írod azt, hogy "aktívan politizál"? Érdekes...


2. Facebook-on azt oszt meg, amit akar, senkinek semmi köze hozzá. Pláne, hogy te még csak az ismerőse sem vagy. De attól függetlenül is, hogy valaki az ismerőse vagy sem, senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit oszt meg Facen, ez teljesen az ő magánügye. Ha nem tetszik, nem muszáj az ismerősének lenni, ez csak ennyi.

2022. márc. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: Nagyon nem jól érted. Nem is értem hogy honnan találtad ezt ki, mert egyáltalán nem így van. Sajnos nem csak a facebookon osztja meg a gondolatait, hanem az iskolában is aktívan. Ha csak a facebookon osztaná nem érdekelne. De fő szervezője a sztájknak, abba is bele akar minket keverni, pedig nekünk semmi közünk hozzá. És állandóan osztja a suliban is a nézeteit. Állandóan balhét akar, semmi sem jó neki. Pedig sok mindent logikusan végiggondolva nincs igaza, kisarkítja a dolgokat, szélsőségesen hülyeségekké. És most annak nincs jelentősége, hogy baloldali, mert én annak sem örülnék, ha baloldali kormány lenne hatalmon és valaki jobboldali nézetekkel traktálna.
2022. márc. 15. 11:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!