Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme/haszna van az...

Mi értelme/haszna van az iskolai/iskolaközi tanulmányi versenyeknek?

Figyelt kérdés

Nem csak versenyistállót csinálnak egyre több iskolából?

Aki el akar mélyedni egy-egy tárgyban/témában, az megteheti órán, szakkörön, tanári vezetéssel egyénileg is.


2022. febr. 9. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Kaphatsz azt hiszem +10 felvételi pontot az egyetemhez ha 1-3 helyezést érsz el.


Egyébként én rühellem ezeket, csak sanyargatás szerintem.

2022. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Méghogy versenyistállót? Amikor a legtöbb EGYETEMISTA a szakdogáját sem tudja megfogalmazni rendesen. Vagy írni az oktatójának egy kulturált levelet...

A verseny nem kötelező. Igen, egyes versenyekért jár akár plusz pont a felvételin vagy pénzjutalom vagy tárgyi jutalom vagy plusz 5-ös vagy akármi. Motivációt jelenthet a tanuláshoz, a versenyhelyszínre utazás is élmény, sokszor kapcsolódik hozzá kirándulás, új barátokra lehet szert tenni stb.

Én voltam többféle versenyen, persze, volt "semmilyen" is, és volt, amire felnőttként is szívesen emlékszem vissza.

2022. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
ahogy az elso irja, csak 10 plusz pontot kapsz erte felvetelikor, HA az elso 3 helyezettben benne vagy. ez evente annyira keves embernek ad annyira keves elonyt hogy szerintem teljesen elenyeszo a jelentosege. arrol nem is beszelve, hogy aki el tudja ezt erni, annak eleg valoszinu hogy mar reg megvannak a pontjai a kinezett szakra, a versenyeredmeny csak hab a tortan
2022. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

OKTV-re 100 pont jár. Ha nem szakirányú, akkor pedig 20.


Egyébként én szerettem ezeket. Nem kötelező, szóval, ha valaki nem szereti az ilyet, akkor ne menjen. De szerintem hasznosak, mert

1. Gyakoroltam az éles helyzetben való teljesítést

2. Érdekes feladatok voltak/szívesen csináltam

3. Plusz pontot ér, látszik, hogy értek hozzá, komolyabban vesznek.

4. Egy napot el lehet lógni (én pl délelőtt elmentem edzeni+szaunázni, délután 4-5 óra OKTV)

5. Fejlődtem közben. Még jobban/máshogy, mint órán


Inkább azt mondd meg, mi a hátránya? És mi a probléma a versenyistállókkal? Ez egy gúnynév, de a versenyistállókban sem kötelező versenyezni, csak adva van a lehetőség a felkészülésre, tehát ilyen szempontból csak pluszt ad.

2022. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azzal, hogy mennyire kötelező-nem kötelező, lehetne vitatkozni, még a nem versenyistálló iskolákban is.

De semmi baj, ha te így látod :)

2022. febr. 9. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Egyéni önbizalomnak is jót tud tenni, még ezzel egészíteném ki a fenti válaszolókat.

Ha te versenyistállóba jársz és nem szereted meg nem bírod, akkor mondd el otthon, hogy szeretnél gyengébb suliba menni. Nincs ezzel semmi baj, nem mindenki ilyen beállítottságú. Ha meg nem vagy érintett, akkor meg hidd el, hogy nagyon sok pluszt tud nyomni egy ilyen az életben később. Egyetemeken is vannak amúgy versenyek, és ott már nagyobb tétje van annak, hogy egy-két menőbb verseny benne van az önéletrajzban, vagy egy full üres önéletrajzzal lépsz majd ki a nagyvilágba pályakezdőként, így nem gond, ha van némi versenyszellem az emberben más gimnáziumból.

Én amúgy 5 éve érettségiztem, kb. 3 gimnáziumom és általános iskolám volt különböző okok miatt, szóval megjártam egy pár sulit, és azt kell, hogy mondjam, hogy az órák többsége egy sz*rt sem értek, érettségire is magamat készítettem fel, szóval az órán egyáltalán nem tudtam elmélyedni semmiben, szakkör meg egyik iskolámban sem volt sehol. A szakkör amúgy is egy olyan dolog, hogy vagy olyan dolgokat vesznek, ami tényleg érdekel valakit, vagy nem. Egyáltalán semmilyen hátránya nincs a versenyeknek, negatív akkor lehet, ha valakit kényszerítenek, vagy túlstresszeli, esetleg túl sokat csalódik, ilyen esetben meg ha valaki nem tudja kezelni, akkor nem kell csinálni, ha meg az iskola jellege hajszol valakit ebbe bele, akkor mint mondtam, iskolát kell váltani, nem pedig szenvedni.

2022. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a versenyeket egy nagyon pozitív dolognak gondolom, persze hozzáállás kérdése.


Tapasztalataim szerint a tanáron is múlik, nálunk is voltak többen akik kérdés nélkül beírtak minket versenyekre, aztán ha rosszul szerepelsz, te vagy a hibás.


Persze vannak azok a tanárok/felkészítő szakkörök amik nagyon jó hangulatban telnek, nem csak az osztály 2-3 legjobbja van ott, hanem mindenki jöhet aki érdeklődik, és ezek fognak majd idővel kedvet csinálni a versenyzéshez. Szerintem azzal semmi baj nincs, hogyha valaki kipróbálja magát, akinek pedig kiemelkedően megy valami, az mindenképp versenyezzen.


Én az évek alatt nagyon sok tapasztalatot gyűjtöttem, szóbeli fordulók alatt megtanultam kicsit leküzdeni a szorongásomat az ilyen szituációkban, és szerintem nagyon össze tud hozni egy osztályt pl: egy jó kémiaszakkör, vagy mondjuk egy csapatverseny 3 napos országos döntője.

márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!