Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon el vagyok késve ezzel?

Nagyon el vagyok késve ezzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen elveszettnek érzem magam és nem tudom, mihez kezdjek.

20 éves vagyok, nyáron leszek 21. Tavaly érettségiztem, fel is vettek egy budapesti jogi egyetemre, de hamar rájöttem, hogy nem nekem való, hiába érdekel, nem tudom magam elképzelni, hogy ezen a területen helyezkedjek el a későbbiekben.

Mindig is szerettem a biológiát, általános iskolától kezdve az orvosi egyetemre szerettem volna bekerülni, viszont hiába remekeltem a biosz fakton, az emelt kémia számomra kínszenvedés volt, így ezeket elengedve átmentem történelemre, ami szintén hatalmas kedvencem volt. Így (és családi nyomásra) alakult, hogy a jogra mentem.

Azóta kiiratkoztam, most dolgozom, de arra gondoltam, hogy mégis szeretném megpróbálni az orvosit, így jövőre (2023) tennék egy emelt biológia és egy emelt fizika érettségit.

Viszont azt gondolom, hogy 21 évesen borzasztóan el lennék késve ezzel, és a családom sem örülne annak, ha még egy évet kihagynék. Ők mindennél jobban szeretnék, ha elvégeznék egy egyetemet, amivel nincs is baj, csak sajnos nem tudtam időben dönteni arról, hogy mi lenne számomra a megfelelő irány.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek is felesleges lenne ennyi idősen belevágni az orvosiba? Tudom, hogy rengeteg idő, míg ténylegesen el tudok helyezkedni, ezért is merült fel bennem ez a probléma.


2022. febr. 8. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
egyaltalan nem vagy elkesve. nekem volt olyan evfolyamtarsam aki majdnem 30 volt mikor elkezdte a bsct
2022. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, nagyon fiatal vagy még, van aki 20 évesen érettségizik. Még rengeteg ideig kell majd dolgoznod, semmiről nem vagy elkésve. Ha érdekel és megteheted, akkor tanulj.
2022. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elkésve, a dolog neheze a tanulás mellett az, hogy 6 évig nappalira kell járnod, ha addig eltartanak/vagy találsz ilyen alkalmi-részidős munkát, akkor csináld!
2022. febr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedvességet! :)
2022. febr. 15. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!