Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy nemzetközi tanulmányok?

Figyelt kérdés

Ha mindenképp külföldön szeretnék elhelyezkedni, érdekelnek a nyelvek és jó is a nyelvérzékem, akkor ezek közül melyik szakot érdemesebb elvégezni?

Most vagyok végzős a gimiben, és felmerült többek között ez a két szak is. Sok helyen olvastam, hogy a nemzetközi tanulmányok szak nem igazán ér semmit, és nehéz vele elhelyezkedni... Ezért jött szóba az NG, ami tudom, hogy eléggé matekos, és bár nem vagyok túl "matekos agyú", ha rászánom az időt, akkor meg szoktam érteni az anyagot (bár nyilván az egyetemi matek sokkal bonyolultabb, mint a középiskolai).

Németből most fogok áprilisban középfokon nyelvvizsgázni, emellett angolból már van egy B2-esem, és idén a C1-et is megpróbálnám. Aztán egy 3. nyelvet is szívesen elkezdenék tanulni.

Na de arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek melyik szak versenyképesebb? Melyikkel könnyebb az elhelyezkedés? Akik oda járnak, esetleg tapasztalatokat tudnátok írni? (Elsősorban én az ELTE-t néztem, mert az tűnik a legszimpatikusabbnak.) Illetve magyar, vagy angol nyelven érdemesebb tanulni a szakot?

A válaszokat előre is köszönöm! :D



2022. febr. 4. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Ezekkel nem fogsz tudni elhelyezkedni külföldön.

Kint is rengetegen közgazdász van, aki 3-5 nyelven beszél.


Keress normálisabb alapszakot.

Ha külföld a cél:


Matematikus

Fizikus

Gépész vagy villamosmérnök

Mérnökinformatikus vagy programozó informatikus

Orvos

2022. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Az előző válaszomat kiegészítve:

Mesterképzés, a legjobbak:


Alkalmazott matematikus

Matematikus

Fizikus

Biztosítási és pénzügyi matematika szak

Survey statisztika és adatanalitika szak

Orvosi biotechnológia szak

Autonómrendszer-informatikus szak

2022. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Ég és föld a két szak. A nemzetközi gazdálkodás az egyik legpiacképesebb gazdasági szak, gyakorlatilag külkereskedelem és logisztika. Abban az első válaszolónak igaza van, hogy magyarként nem annyira egyszerű kijutni külföldre egy gazdasági szakkal, de nem lehetetlen. (Több tucat magyart ismerek kint gazdasági szakokkal jó beosztásban nagy cégeknél... nem lehetetlen.)


A nemzetközi tanulmányok egy kamu szak, felejtős. Nincs ilyen szakma, és ez a papír nem jó semmire.

2022. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Elte nemzetközi gazdálkodásra járok. Szerintem úgy legegyszerűbb kijutni külföldre, ha a mesterképzést már ott végzed. Különben tényleg nehéz.

Nézz utána, hogy egy külföldi mesterre mik a követelmények, és gyúrj rájuk nagyon, lesz időd rá, bármelyik szakot is választod.

Ja, és én ha az NG-t ajánlom. Matekosabb, piacképesebb (habár ez sem egy rakétafizika) mint a tanulmányok.

2022. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És én az NG-t ajánlom*
2022. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezeken a szakokon gondolkodom, én is gimis vagyok. Azok alapján amiket olvastam a ng fényévekkel piacképesebb. Illetve ha külföldön gondolkozol szerintem nézd meg a Corvinus honlapján a nemzetközi lehetőségek részt. Úgy tudom a Corvinuson több külföldi pratneregyetem meg ilyesmik vannak.
2022. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

El lehet helyezkedni ng-vel külföldön, csak ott kell csinálni a mesterképzést. Egyébként mindenképp ng-re menj, közgazdász vegzettséget ad, számtalan területen el lehet vele helyezkedni ( pénzügy, logisztika, marketing). Nemzetközi tanulmányokkal az a baj, hogy amire ki van találva azt általában jogászok ( akik nemzetközi jogra specializálódnak) töltik be. Papíron nem leszel vele se jogász, se közgazdász.

Ha a társadalomtudományi terület érdekel jobban én a helyedben jogra mennék, nemzetközi jog irányba, majd külföldön csinálnék egy L.L.M-t

2022. febr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!