BME-GTK vagy ELTE-GTK vagy BGE vélemények?
Sziasztok! Egyetem választás előtt állok (végzős vagyok), főként a gazdasági szakok érdekelnek (elsősorban a gazdálkodási és menedzsment szak).
Milyen lehetőségek vannak a BME-GTK-n nyelv tanulásra? Milyen a közösségi élet és a kollégiumok (vannak-e rendszeres programok bulik)?
Fő kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire érdemes a BME-GTK-t választani a BGE és ELTE-GTK helyett? Utóbbiról nagyon vegyes véleményeket olvastam, főleg a közösségi élet gyengesége és a vizsgaközpont érdekességei zavarnak és kicsit elbizonytalanodtam. Ide szerettem volna jelentkezni, de miután láttam ezeket a véleményeket kicsit elbizonytalanodtam. A BME-GTK-ról viszont főleg pozitív visszajelzések láttam, sokan kiemelték a közösségi életet, ami számomra fontos egy egyetem kiválasztásában.
Persze lehet, hogy rosszul látom és teljesen ellenkezője igaz az ELTE-GTK-ra, ezért szívesen várom erről a karról is a véleményeket.
(Annyit még megjegyeznék, hogy nekem a BCE a legszimpatikusabb a gazdasági felhozatalból, viszont reálisan állok magamhoz, és csak államilag támogatott képzés jöhet szóban nálam, a BCE-n pedig az ilyen képzések 450+ ponttól kezdődnek, amit sajnos én nem tudok elérni.)
Mindenhol több száz fős egy évfolyam, így mindenhol van valamilyen közösségi élet. Egyetemet nem ez alapján érdemes választani.
Sok mindent lehet mondani, a BME/BGE sem rossz helyek, de az ELTE GTK azért más szint. A GM-en 410 fölött jutott be mindenki, sokan 450 felett. Ehhez mérten nyilván nehezebb is, de elismertebb is. Amúgy sokan vannak 4,00 átlag felett, szóval nem vészes. A vizsgáztatáson sokat jaítottak közben. Nekem összességében OK az egész.
Angolon kívül külön más nyelv nincs, viszont akármennyit tanulhatsz ingyen angolul. Ha bejutsz, ELTE.
Onnan, hogy a fele 400 pont alatti. Nem tudom, mi ez a magoltatás hülyeség. A tárgyak fele eleve inkább számolós (matekok, számvitel, vállalati pénzügyek stb.), nincs is mit magolni. A többinél tanulni kell, a tanárok próbálják nyilván megértetve, de néha marad a memorizálás. Plusz sokan tanulunk angolul. Van olyan tárgy ahol nagyon sok az aprólékos tananyag (pl. management), nem vitatom. De hol nincs ilyen? A gimiben nincs ilyen?
Természetesen a BGE/BME is jóhelyek, menjen oda akinek ezek tetszenek, ott biztosan mindenki mindent megért és soha nem magol semmit :-). Annyit említettem csak meg, hogy szinte bárkit felvesznek ezekbe, és ez a 400-450 pontos kérdezőnek szerintem nagyon nem mindegy.
Már bocsánat, de a pontok hülyeségek. Ez csak addig számit amig felvesznek . Utána mindenki új lehetőséget kap a bizonyitásra. Nálunk pl a BME-en csak 4- es atlagtol jar az ösztöndíj . Lehet 450 pontod is aztán pedig majd jól kibukik az illető, ezek a pontok a középiskolás éveid eredménye amely más szint az egyetemhez képest . Tehát erre alapozni valaminek a népszerűségét hülyeség.
Én régen szar 350 ponttal kerültem be , mindenki ezzel a ponthatáros hülyeséggel jött , azután minden félévben 4,30 felett volt az átlagom . Én nagyon szeretem a BME -et , mindig korrektek voltak velem , segítőkészek. Az ELTE-ről nincs tapasztalatom , de biztosan az is nagyon jó. Én csak azt javaslom kedves kérdező, hogy ne a ponthatárok alapján dönts mert az butaság , inkább annak járj után , hogy kit kínál az intézmény .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!