ELTE-TTK Fizika Vélemények/ információ?
BME fizika mellett szól, hogy évente 40 gólya van, rájuk jut a nem kevés oktató, akik nagyon értik a dolgukat.
Mindenki elkepesztően segítőkész és a kis létszámnak köszönhetően foglalkoznak is az emberrel nem keveset.
Első félév kísfiz gyakorlat eléggé vérengzős, utána egészen bírható a dolog.
Eltére nem jártam arról nem tudok nyilatkozni.
#1-es vagyok.
Előnyök:
-kb 35 fő, így mindenki ismer mindenkit, és a tanárok is álltalában ismerik név szerint a tanulókat. Ez nagyon jó, hogy ha nem értesz valamit, mert akkor akár óra után kérdezhetsz tőlük, akár egyénileg konzultálhatsz velük.
-közösségi élet a kollégiumok és öntevékeny körök révén sokkal aktívabb.
-van minden félévben labor, ami igaz, hogy fárasztó tud lenni, de nagyon sok mindenre megtanít. például, hogy ha valami projekten dolgozol, azt hogy vezesd szépen átláthatóan, hogyan mutasd meg az eredményedet érthetően, hogyan keress hibát, ha valami nem működik.
-nálunk szerintem jobb a tanterv. Első két évben kísérleti fizika van, ahol megnézzük, hogy az elvégzett kísérletek alapján milyen modelleket lehet felállítani mechanika, elektronika, mágnesességtan, hőtan, és magfizika esetén. És csak ezek után vesszük a rendes matekos fizikát. Azaz úgymondd a tudománytörténeti vonal mentén haladunk, nem belevágunk a dolgok közepébe.
-erős a szilfiz, nuki, optika, orvosi fizika irány
-matek intézet oktatói nagyon jól megtanítják a matekos tárgyakat
Hátrányok:
-nincs meteorológia, és asztronómia
-részecskefizika jobb az ELTE-n
-labor sok munka, így el kell fogadni, hogy ha jössz fizikára ide, akkor nem lesz olyan hogy mondjuk egy-két napot pihengetsz és lógatod a lábad.
-első félévben a gólyák kb fele kibukik, de így csak a jobbak maradnak, ami végülis előny a maradóknak.
-mivel mi többet alapozunk, emiatt nem jutunk el mondjuk a kvantum térelméletig BSc alatt
Extrák:
-nálunk van a legtöbb OKTV döntős, fizika diákolimpia résztvevők, ami egy erős húzóágat jelenthet, és lehet kihez fordulni segítségért. És elmondd dolgokat egy képzésről, ha az ország legjobbjai oda mennek.
Persze ez a lista nem elfogultságmentes. Majd jön egy ELTE fizikás is, aki megír egy másik irányba elfogult véleményt és akkor a kettő írásból ki tudod keverni az igazságot.
Én pedig a #3 vagyok.
Szerintem a laborok nagyon nagyon gányok. Vacak kísérletek, hosszú latex jegyzőkönyvek. A labort utáltam a legjobban. A Kísfiz jó volt.
Meg a matekok kimondottan izgik.
1/4-es
Persze, sok repetitív munka is van benne, de amíg az elején tök szenvedés volt megírni egy jk-t, addig most már csak le kell ülnöm s jön az írás. És emiatt, mivel kell sok jk-t írni, később ha kell valami pályázatot írni, sokkal egyszerűbb lesz. Meg a labor jó gondolkodásfejlesztő, hogy ha mérsz valami hülyeséget, akkor találd ki mi miatt rossz a mérés.
In conclusion: sok és repetitív meló tud lenni a labor, de szerintem tanulunk annyit belőle, hogy megérje. Persze lehetne jobban is csinálni, de még mindig jobb így, mintha nem lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!