Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matekot hogy lehet 0-rol...

Matekot hogy lehet 0-rol megtanulni?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam jó matekból épp, hogy érretségiig eljutottam 2 esel belőle.

Százalék számítás meg esetleg statisztikán kívül semmi nem megy.

Viszont a normális szakok 90%-hoz durva matek kell az egyetemen.

Szóval 0-rol egyetemi szintre meg lehet egyáltalán tanulni és ha igen hol kezdjem?


2022. febr. 2. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Ajánlom a Mateking nevű weboldalt, szerintem nagyon hasznos az egyetemi matekhoz.
2022. febr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha már érettséginél tartasz és még csak ezen a szinten vagy, akkor nem lesz egyszerű menet...

Gyakorlatilag az egész gimis anyagot meg kéne tanulnod rövid időn belül. MAgántanár nélkül nem fog menni...

2022. febr. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen az egész gimis anyagot kell meg tanulnom.

Angolból 1 évvel ezelőtt 2 szót nem tudtam össze tenni és 1 év alatt otthon tanultam annyit , hogy most emelt szinten érretségizek belőle ezért gondolom , hogy a matekot is meg tudnám tanulni ha akarom.

2022. febr. 2. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

3: nagyon naiv vagy, ha a nyelvtanulás és matek közé egyenlőségjelet teszel...


De lelked rajta, duráld neki magadat, és hajrá.....Akard!


:)

2022. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Megértelek kérdező, mert én is olyan voltam, mint te.

De nekem tapasztalt, magasan képzett emberek (matematikusok, stb.) segítettek önzetlenül, hogy meglássam a lényeget, felfogjam a mondanivalójuk értelmét.

Nagyon hálás vagyok nekik ez miatt, amit itt összefoglalok neked is a következőkben!


Sajnos, az iskolai könyvek és a módszertan is rossz.

Sablonos gondolkodásra nevelnek (még a felkészítő tanfolyamok is), ami megköti az ember tudatát. Ezért, ha másféle feladattal találkozik a tanuló, vizsgázó, sokan leblokkolnak.

Általános szemléletmód kialakítása lenne a lényeg, hogy lásd egészében a tételek, témák közötti kapcsolatokat, ráépüléseket, “érvényességi határokat”. Azt is elfelejtik megemlíteni, hogy a szokásaid, lelkiállapotod kihat a teljesítményedre!

Ezért más oldalról közelíteném meg a matematika tanulását.


1. Lelki alapozás.

Akár megerősítő mondatok által, akár elmélkedve, meg kell értened, hogy a lelki állapotod, gondolataid, érzéseid, múltad és a szokásaid kihatnak a tanulás, megértés, feladatmegoldás sikerére.

Ezért meg kell tanulnod felülírni a múlt tapasztalatait és hinni a sikerben, szeretni, akarni tanulni, legjobbra törekedni, csak a feladatra koncentrálni, kizárva minden mást arra a 20-40 percre, majd egy kis pihenő, aztán megint mehet a tanulás, gyakorlás.


2. Tanulásmódszertan.

Az általános problémamegoldást segítve, kizárva a sablonos gondolkodást.

“Igazából az általános problémamegoldási készség lenne fontos tételek / elméletek trükkös alkalmazása miatt.” Ezt az általános szemléletmódot megalapozzák a következőkben sorolt könyvek.


- Arthur Engel: Problem-Solving Strategies (középiskolai szint)

- Pólya György: A gondolkodás iskolája

- Pólya György: A problémamegoldás iskolája I-II.

- Pólya György: Indukció és analógia

- Pólya György: A plauzíbilis következtetés

- Titu Andreescu: Putnam and beyond (egyetemi szint)


3. Általános szemléletű könyvek.

- Obádovics J. Gyula: Matematika (általános iskola 5. osztályától kezdi.)

- Ilja Nyikolajevics Bronstejn – Musiol, G. – Mühlig, H. – Szemengyajev, K. A.: Matematika kézikönyv (2013-as) (naprakész kézikönyv)

- Obádovics J. Gyula - Szarka Zoltán: Felsőbb ​matematika (egyetemi szint)


4. Feladatgyakorlás.

Előző évek érettségi feladatainak a megoldása, javítókulcs szerint leellenőrizve!

De a legjobb, “KÖMAL matek feladatok C, B (vagy akár A) kategóriájának megoldása.” Legyen szó napjaink és az előző pár év feladatairól, vagy még régebbi feladatokról.


Érettségire való felkészüléshez elég 1, maximum 2 év.

Amúgy a fenti listát elnézve, ennyi elég ahhoz, hogy akár a matematika alapszakra is bekerülj és megálld a helyed.

De odáig eljutni (felkészülni) évek kellenek.


Sok sikert!

2022. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!