Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megtanulni a...

Miért nem tudom megtanulni a matekot?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem megy.Mit tegyek? Hiába akarok gyakorolni nem tudok mert nem tudom,hogyan kell a feladatokat megcsinálni.Már igy év elején két egyesem van. 11.es vagyok az előző években épphogy átmentem kettessel. Más tantárgyat elég átolvasnom és egy 3as 4est könnyedén megírok. Ezekre ált. szünetekben tanulok,de a matekot hiába tanulom ha nem értem. Egyébként nem érdekel a matematika mert a négy alapműveletet tudom nem is értem minek kell több. Szakközepes vagyok. Valami tanács a matek tanulására? Magántanárhoz nem akarok járni.

2015. okt. 4. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Eleve rosszul állsz hozzá. A matekot nem megtanulni kell, hanem megérteni. Bemagolni nem lehet. Logikusan át kell gondolni, hogy mit miért csinálsz. Órán biztos, hogy vesztek feladatokat, azokon rágd át magadat, utána keress azokhoz hasonló feladatokat.
2015. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De elfelejtem,hogy hogyan kell megcsinálni ....
2015. okt. 4. 15:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, az gáz.
2015. okt. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

kozgaz szakkozepbe jartam, a szamomra logikusnak tuno matekot, ami a kozgazhoz kapcsolodott, mindig ertettem, perfekt voltam belole. viszont a sima matek?.......... amit matek oran vettunk,legszivesebben sirtam volna 45 percen at, hogy nem ertem. hiaba gyakoroltam vegtelensegig, sehogy nem ment. erettsegin , amikor kozoltek az 1. blokk vegen, hogy most jon a nehezebbik resz , hat komolyan azt gondoltam, hogy megbuktam.

tanacs matek tanulasra: figyelj oran, kerdezz , amikor nem ertesz valamit, osztalytarsadat is megkerheted, hatha jobban magyaraz, mint a tanar. tipp h ne bukj meg : neha menj oda a tanarhoz ora utan h ezt v azt nem erted, es akkor latni fogja h foglalkozol vele, talan jo indulatubban all hozzad es nem huz meg.

2015. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
1.8 volt az átlagom mindigis. De félek hogy ezévben ez nem lesz meg mert a 11.ikes anyag nehéz. De hiába mondom neki hogy nemértem aztmondja ,hogy meg kell tanulni. De hogy ? ....
2015. okt. 4. 18:21
 6/9 Tom Benko ***** válasza:

Gyakorolni, összefüggéseket keresni, stb...


"Egyébként nem érdekel a matematika mert a négy alapműveletet tudom nem is értem minek kell több."

Mondjuk ezzel a hozzáállással magad alatt vágod a fát. A matek az egyik leghasznosabb tárgy, csak éppen energiát kell belefektetni, az "átolvasom és megy" itt nem megy. A több meg azért kell, hogy ne szopasson az élet.

2015. okt. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem megy, vesd fel a gyerekorvosnak, hogy talán diszkalkuliás vagy... még felmentést is simán kaphatsz :)
2015. okt. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom,hogy az egyenleteket mikor fogom alkalmazni a mindennapi életben :)


Diszkalkuliás biztos nemvagyok mert a fejbe szémolás megy csak épp ezeket az egyenletekhez meg függvényekhez hasonló példákat nem értem :) Hiába magyarázzák el többször is egyik fülemen be másikon ki :)

2015. okt. 5. 20:05
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Most lehet. Később majd meglátod. (Javaslom, mondjuk szaladj neki egy hitelfelvétel kiszámolásának. Gyönyörű exponenciális egyenlet.)
2015. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!