Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól látom, hogy manapság...

Jól látom, hogy manapság minden fiatal egyetemre akar járni?

Figyelt kérdés
Manapság azt látom, hogy minden fiatal tovább tanul. Rengeteg az egyetemista. Ez régen is így volt? Vagy már nem vonzóak a szakmák? Én 10 évvel ezelőtt érettségiztem egy csepeli suliban. Lehet más környezet, mint egy budai elit gimi ez tény. De valahogy mi (talán az a generáció) nem vettük olyan komolyan az életet. Eszünk ágában nem volt tanulni, inkább szórakoztunk. Nagy "gengszternek" hittük magunkat. Elég jó érettségim lett és most gondolkodom azon, hátha még tovább tudnék tanulni. Ezt más is így látja? Vagy csak az én szubkultúrám (makrokörnyezetem) volt ilyen link?

2022. jan. 20. 11:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Én azért "elnyomorgok" a diplomámmal a légkondis/fűtött irodában(most inkább otthon), jó fizetéssel, céges kocsival.


A Hays salary guideot megnézve, amiben főként diplomás állások vannak, senior pozi egész jól fizet.


Szakmunka jól fizet? Van olyan, ami jól fizet, igen, leginkább vállalkozóként, heti 60-80 órát dolgozva.


A gond az, hogy szakmunkás élete végéig annyit fog keresni. Egy festő festeni fog élete végéig, a keresete is ehhez képest lesz árazva.


A vírus miatt egy faluban lakom, van 4 fodrász, és körmös, nagy táblákkal hirdetik a szolgáltatásaikat. Egy kis faluban, ahol a lakosok fele idős, akik soha nem fognak körmöshöz menni, és fodraszhoz is max. juci nénihez, aki 1000-ért vág hajat.


Egyébként nincs ezzel gond, legyél aki akarsz, keress jól, engem egyáltalán nem zavar. Annyira nem zavar, hogy nem járok a szakmunkásos kérdésekhez trollkodni, mint itt páran.

2022. jan. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
42%

#10

Közigazgatás-szervező szakon.. Most meg keresek vele 180 nettót. Kajára sem elég.

2022. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Érettségivel milyen fizetések vannak?
2022. jan. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Hát egy gyári operátor 8 általánossal megkeres 200-at.
2022. jan. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
#12: Miért erre a szakra mentél? Az ebben a szakmában elérhető fizetésekről nem tudtál semmit?
2022. jan. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

9-es, akkor számold már ki, hogy mennyit keres egy fodrász, és milyen költségei vannak.

Én akárkit ismerek, csak másodállásban csinálja, mert főállásban, vállalkozóként felkopott az álla. Az emberek általában este érnek rá, délelőtt nincs senki. Amúgy meg egy városban, ahol évente 30 fodrászt képeznek, szerinted mennyire van konkurencia? A mi falunkban is 16 fodrász van. Akihez én járok állandóan tömeg van, és azt mondja, hogy mégsem élt meg belőle, így csak este csinálja, főállás mellett.

2022. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%
Én is elvégeztem egy büfészakot, egyszerű irodistának vettek fel vidéken brutto 230-ért. De mivel utáltam ücsörögni most pultos vagyok. Rajtam kívül az egyik pincér és egy másik csapos szintén diplomás. Szeptembertől mind valami új végzettséget szeretnénk kitanulni.
2022. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#17: Mi volt az a "büfészak"? Csak azért érdekel, mert itt már 1-2 kivétellel minden szak le van büfészakozva.
2022. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

És szerintem nemcsak a szakokkal van probléma, hanem az emberekkel is.


Sokan teljesen tervek és célok nélkül kezdenek el tanulni egy egyetemi szakon, na de, hogy közben sem jut eszükbe azon gondolkodni, hogy mihez szeretnének utána kezdeni, és próbálni olyan irányban gyakornoki lehetőséget szerezni, stb., az nekem már elég furcsa.


Én is mondhatni "büfészakon" végeztem, az egyetlen a nyelvtudásom, ami érték, és - bár a fizetésemmel most nem vagyok megelégedve -, eddig találtam a szakmámban munkát, és mellette képzem magam más területen is.


Az a baj, hogy vannak olyan szakok, amelyeken az ember a végzés után nem szerez konkrét szakmát, de azokból is ki lehet hozni a lehető legtöbbet, ha az embert tényleg érdekli az adott terület, és mindent megtesz az elhelyezkedésért, de sokan csak várják a sült galambot...


Én azért mentem egyetemre, mert csak ezt a szakot tudtam magamnak elképzelni, ez volt az "álmom". Ha más érdekelt volna, amit nem egyetemen oktatnak, akkor oda megyek.

2022. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!