Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól látom, hogy manapság...

Jól látom, hogy manapság minden fiatal egyetemre akar járni?

Figyelt kérdés
Manapság azt látom, hogy minden fiatal tovább tanul. Rengeteg az egyetemista. Ez régen is így volt? Vagy már nem vonzóak a szakmák? Én 10 évvel ezelőtt érettségiztem egy csepeli suliban. Lehet más környezet, mint egy budai elit gimi ez tény. De valahogy mi (talán az a generáció) nem vettük olyan komolyan az életet. Eszünk ágában nem volt tanulni, inkább szórakoztunk. Nagy "gengszternek" hittük magunkat. Elég jó érettségim lett és most gondolkodom azon, hátha még tovább tudnék tanulni. Ezt más is így látja? Vagy csak az én szubkultúrám (makrokörnyezetem) volt ilyen link?

2022. jan. 20. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
A rendszerváltás óta ez van.
2022. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a környezeted miatt gondolod így. Az elit gimikből kb mindenki tovább akar/akart tanulni mindig is: család,iskola,barátok, vagy akár önmaguk nyomására. Egy sima,átlagos gimiből régen is és most is vannak,akik elmennek egyetemre, mások szakmát tanulnak érettségi után vagy munkába állnak.
2022. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, a felvi.hu statisztikáit nézve, és az érettségi bizonyítványt szerzetteket megnézve, kb. a fele jelentkezik egyetemre, közvetlenül érettségi után. Ez jóval kevesebb, mint a "mindenki".
2022. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

Ahogy az 1. mondja. Onnantól könnyebb diplomát szerezni, sok kamu szakra hármasokkal is be lehet jutni.

És sok fiatal azt hiszi, hogy lesz egy diplomája, és onnantól vezérigazgató lesz egy cégnél. Aztán sajnos a legtöbb el sem tud helyezkedni. De sok kétkezi szakgimis osztályt meg fel sem tudnak tölteni. Pl. villanyszerelő, pincér, szobafestő-mázoló.

Persze értem én, irodában ülni kényelmesebb, mint fizikai munkát végezni. Pedig most már ők keresnek jobban, csak 40 éves korukra már tönkremennek.

2022. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
Mert ma már lusták a fizikai munkához. Elvégeznek mindenféle büfészakot, aztán a mekiben kötnek ki
2022. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sima átlag, nem budai elit, csak pesti polgári gimibe járok végzősként. Az osztályban 29en vagyunk, talán ebből olyan 18-20 ember tervez továbbtanulni.


Nem értem miért fáj ez bárkinek is :D Hisz most jött ki hogy a 8.osok kevesebb, mint 40%a akar sima gimibe menni, a nagy többség szakgimnáziumba akar menni. (Bár megsúgom, annak is megvan a maga budai elit rétege, meg a gyűjtő rétege is, lehet korai még örülni a sok minőségi szakmunkásnak)

2022. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%
Szakmával manapság sokkal jobban lehet már keresni.
2022. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

A lányom osztályában 3 fő akar gimibe menni, a többi szakgimibe. Aki gimibe megy, nyilván tovább is tanul, mivel az érettségivel nem megy semmire.

A 7-esnek üzenem, hogy ez attól függ. Egy lánynak? Menjen fodrásznak vagy cukrásznak, mert azzal milyen jól keres? Egy fiúnak vannak lehetőségei, de nőként nehezebb boldogulni.

2022. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Fodrászok is jól keresnek vállalkozóként.


Én is úgy voltam vele még 18 évesen, hogy nem akarok fizikai munkát, jobb lesz nekem egy irodában. El is mentem egyetemre, elvégeztem egy büfészakot, most meg szívok vele. Semmihez sem értek.

Szóval idén szeptembertől tervezek visszaülni az iskolapadba szakmát tanulni.

2022. jan. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, mit tanultál? Nő vagy férfi vagy?

Nőként szerintem is nehezebb, ha a szakmákat nézzük. Mostanában a körmösök jól keresnek, esetleg a fodrászok is, bár ez lehet, hogy változó. De nőként van,aki más beállítottságú.

2022. jan. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!