Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha intőt kaptam az...

Mit tegyek ha intőt kaptam az iskolában csak azért mert NEM VISELTEM MASZKOT!!!?, semmi mást nem csináltam, segíteni meg mindig segítek másoknak amikor kell.

Figyelt kérdés
Szerintem ez a büntetés túl sok és igazságtalan(amugy 16/f vagyok)

2022. jan. 6. 15:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
57%
Muszáj szigorúan szankcionálni, különben nem lesz a diákoknál ereje. Plusz mentél ki a mosdóba, folyosóra, ahol sajnos bármelyik arrajáró meg is láthatta, ahogy itt is történt. Plusz nem tudhatjuk, azt írtad, hogy "szinte", tehát lehet, hogy már máskor is láthattak maszk nélkül. De ez a vírushelyzet pont olyan, hogy ha örökösen mindenki "éppen most" felejtette el csak a maszkot, vagy csak "pont most csúszott le" alapon egy könnyed figyelmeztetéssel megúszná, akkor mindenki ezt játszaná el örökösen, sajnos ebben nem szabad kesztyűs kézzel intézkedni. A WC-ben említett dolgok sajnos a WC-ben maradnak, ott nem járkálnak a tanárok, és ott senkit nem tudnak elcsípni. Nekem is minden iskolámban a WC egy ilyen hely volt.
2022. jan. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
31%

Az iskolarendszer mindig is az aktuális hatalomrendszer kiszolgálója volt az alárendelt, birka, konformisták kinevelésére. Ez csak ennek a megnyilvánulása. Itt a teljes rendszer eltörlésére lenne szükség, mert egyre mélyebbre menetelnek. Ez már sok helyen látszik. A szülők is felelősek benne, akik hagyják a diktatúrát és önszántukból bólogatnak.


Vicc az egész. Ezek a tanárok beteg elméjűek, akik ezért szankcionálnak egy diákot, mert nem veszi fel a szájkosarát. A normálisok már felálltak és maradtak az ilyen idióták. Ezek a tanárok a terrorizálásban élik ki a pszichopata hajlamaikat.

2022. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
49%
Igazad van, igazságtalan amit csinálnak. Maradt józan eszed, ez pedig érték és becsülendő ilyen körülményekben. Ha az én gyerekemmel csinálnák ezt, hatalmas szarban lenne aki az intőt írta, és nem érdekel, hogy ő csak szabályt betart. Mindennek van egy határa.
2022. febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
91%
A tanárnak joga és kötelezettsége van az oktatási intézmény belső szabályzatát betartatni és annak be nem tartását szankcionálni. Ugyan úgy joga, sőt kötelezettsége van arra tekintettel, hogy az előbbinél magasabb szinten (önkormányzat, KLIK, minisztérium, kormány, Országgyűlés) hozott jogszabályok betartása és betartatása. Ha ez másképp nem megy, akkor bizony egy intővel is.
2022. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Mindent meglehet magyarázni. Így van, mindig a vasárlónak van igaza, AMÍG nem megy személyeskedésbe. Mindaddig szabálybetartó vagyok, amíg a szabadságjogaimban nem korlátoznak. Ezzel az erővel ha azt nondják neki lője le ha nem veszi fel a maszkját lelövi?
2022. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

#25

Te nagyon hülye vagy! De mindegy. Egy tanárt sem lehet olyanra kényszeríteni, amely mások életébe kerülhet. A maszkviselés pedig saját és környezete érdeke is egyben.

2022. febr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Te vagy a hülye, hogy a korlátolt csőlátásoddal nem vagy képes észrevenni alapvető dolgokat ami fele tartunk.
2022. febr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

#27

Akkor tisztázzunk valamit. A húgom 25+ éve pedagógus. Ezáltal igencsak belelátok abban, hogy a tanároknak milyen felelősségeik vannak, miközben semmilyen "fegyvert" nem kaptak az intőn kívül. A pedagógusoknak a törvényekben, a kormányrendeletekben, a miniszteri rendeletekben meghozott szabályok betartása és betartatása is feladatuk. Ahogyan feladatuk a fent nevezett jogszabályok alapján készült Házirend és SZMSZ betartatása is feladatuk. Ehhez csapódnak a mindent véletlenül vagy sok esetben semmibe vevő diákok. Azt se feledjük el, hogy az elmúlt 30-35 évben minden fegyelmezési eszközt kivettek a kezükből. (Bár igaz, hogy azt nem támogatom, hogy erőszakkal lépjenek fel a tanárok a gyerekek ellen, ahogy pl. az én időmben volt, ami nem most volt - de még a húgomék korában volt, pedig közöttünk is több mint 20 év a korkülönbség)

2022. febr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!