Menjek úgy egyetemre, hogy utálok tanulni, de qmit az egyik egyetem kínál az nagyon megfogott?
Az tanulnit úgy értettem, hogy leülni, ülni a könyv vagy laptop felett és ténylegesen tanulni. Ezt nagyon nem szeretem és nagyon ritkán is tettem életemben.
Új dolgokat megtudni, olvasni, meg a nekem tetsző órákra figyelni szeretek. Az iskolából viszontár nagyon elegem van. A középiskolát teljesen feleslegesnek találom már, utálok ott lenni.
Az ELTE nyíltnapon nagyon tetszetek, amket mondtak, az hogy mit tanítanak még a tömény tananyagon kívűl. Rengeteg minden érdekel az elmondottak közül és szeretném őket megtanulni.
Szeretném,ha jobb lenne a tárgyalóképességrm, szeretnék pszichológiát tanulni, informatikt . Nelveket is qkarok tanulni, és qz ingyenes az egyetemen
Szóval fogalmam sincs, hogy mit kéne tennem. Ha nrem egyetemre megyek, akkor valószínűleg külföldre megyek dolgozni és előbb-utóbb vállalkozást indítok.
Hát figyelj, feleslegesnek tűnő, unalmas tárgyak mindenhol vannak. Biztos van egy (max. két) ember egy 300 fős évfolyamon, akit tényleg minden érdekel, de a többségnek igen is vannak olyan tárgyai, amiket utál, nem ért vagy egyszerűen se kedve, se energiája megtanulni. És ezek sokkal nagyobb anyagokból állnak, mint mondjuk az, amit egy töri témazáróra kell tudni. Sőt, néha az érettséginél is nagyobb vagy legalábbis komplexebb anyagot kérnek számon egy vizsgán. Ezért javasolja mindenki, hogy csak akkor kezdj el egy egyetemi szakot, ha biztos vagy benne, hogy az érdekel, és még az unalmasabb vagy neked kevésbé tetsző részeit is meg tudod tanulni. Persze, ezt így előre nehéz átlátni. De nehogy azt hidd, hogy pl. pszichológia szakon majd csak számodra érdekes dolgok lesznek. Engem is nagyon érdekelt (és most is érdekel, nem véletlen járok erre a szakra), de vannak olyan részei, amik szinte teljesen hidegen hagynak, mégis hatalmas anyagokat kellett megtanulnom, hogy átmenjek a vizsgákon. Volt pszichológiai biológiai, statisztika, kulturális antropológia, szociológia, de konkrétan olyan terület is a pszichológián belül, ami engem személy szerint kevésbé érdekel. De sokszor le kell ülni a laptop/füzet elé, és bizony meg kell érteni és meg kell tanulni egy 100 oldalas, teljesen tömör jegyzetet. Nem szép, kidolgozott formában 100 oldal, aminek elég a lényeget megtanulni, hanem száraz, tényszerű dolgok, amikel előről hátra részletesen tudni kell. És előfordul, hogy téged az adott anyag pont nem érdekel, de akkor is meg kell tanulni legalább annyira, hogy ne bukj meg.
Nem ijesztegetni szeretnélek, elvégre sok ember el tud végezni egy egyetemi szakot. De nehogy azt hidd, hogy csak azért, mert itt egy általad választott tudományágról vagy akármiről van szó, attól még az egyetemi oktatás minden egyes pillanatát élvezetesnek és érdekesnek fogod találni, mert erre rendkívül kicsi az esély.
Beetetés.
Az ELTE gazdasági kara (ahol feltételezem, hogy ezeket mondták) egy kiforratlan, rosszul felépített, számonkérések tekintetében TISZTÁN magolásra építő hely.
A tárgyak teljesítéséhez nem kell projektet, beadandót, stb. csinálni, 0 önálló gondolat, csak a tömény magolást várják el.
Lesz 1db (!) pszichológia tárgyad, az infós tárgyakról pedig az a hír járja hogy értelmetlenek és 0 használható tudást adnak, szintén használhatatlan elmélet és magolás.
Az "Érveléstechnika" tárgy nem arról szól, hogy megtanítanak érvelni, tárgyalni, hanem van egy tömény elméleti tananyag amit vissza kell böfögni.
Nyelvtanulás nincs az ELTE-n csak szólok, az ELTE Origo nyelvi központ pár éve már nem indít kurzusokat :)))))
ELTE-re járok, én szerettem tanulni, de itt csak szenvedek.
Én a helyedben nem mennék, csak viszi az időt a vállalkozásomtól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!