Hogy fogja a Corvinus az ELTE GTK-val felvenni a versenyt, ha tényleg kialakul a karok kooperációja, amit a dékán szeretne?
A közgazdasági terület kiegészítő tantárgyait más karok oktatói tanítanák. Tehát például informatikát az IK tanárai, statisztikát a TTK tanárai, pszichológiát a TáTK tanárai tanítanának és így tovább.
Ez mégis csak egy tudományegyetem, ráadásul az ország legjobbja, egy adott tudományterületen belül az ország legjobbjai dolgoznak ott. A Corvinus ezzel hogy veszi fel a verseny, ahol az ilyen kiegészítő területeket is sokszor közgazdászok tanítják?
Ez a kooperáció már kialakult, és nagyon rendben halad. Már első félévtől a PPK tanárai tanítják a pszichológiát, a TTK tanárai a matematikát az Eltén. Tudom, mert ott tanulok.
Sokat azért nem dob egyébként az oktatás minőségén, véleményem szerint.
Miért, szerinted a Corvinuson kik tanítják mondjuk a szoftverfejlesztéses tantárgyakat gazdaságinformatika szakon? Számviteli szakemberek? :) A számvitelt meg az informatikus tanárok?
Ezek ilyen tipikus nagypofájú bejelentések, amíg egyetemista voltam, minden évre jutott 2 ilyen kolosszális ötlet. Amíg multiban dolgoztam, ott is évente átrajzolták 2-3x a szervezeti ábrát, csak éppen sosem változott tőle semmi érdemben, maximum nem tudtad egyik napról a másikra, hogy a közvetlen főnököd főnökének a főnöke most ki...
Egyébként igaz #4.
Nem tudom mennyivel leszek jobb közgazdász ha ismerem a Zimbardo experimentet, vagy Daniel Kahnemant, hiába a legjobbak tanítják az országban. Remélem sokkal, bár nem hiszem :)
(ezt úgy mondom egyébként hogy a kedvenc tantárgyaim amit külsős tanárok tanítanak: Psychology, Mathematics, Community and Individual)
Az is azért igaz egyébként, hogy az ELTE GTK képzési színvonalát és a tanári kiválóságát ez az átjárás nagyon felhúzza. Csak így tudja felvenni az ELTE GTK a Corvinussal a versenyt. Az erősségére épít. Hogy erősebb lesz-e a Corvinusnál emiatt, hát azt kétlem.
A tanáraim tényleg nagyon jók. Akár PPK, akár TTK, akár az ELTE GTK saját tanárai. Nem volt ez rossz ötlet azért, de egy biztos: a Corvinusos diploma többet ér.
Harmadik voltam.
5. "Pont ez a probléma, hogy excel-ig megy az IT oktatás a közgazdász szakokon, nyugaton meg python-ba kell beadandókat írni."
Hadd kotyogjak bele szakmabeliként. Egy gazdasági szakosnak a PowerPoint mellett az Excel a legfontosabb munkaeszköze, és az én tapasztalatom szerint a 99%-uk ezzel meg is van elégedve. A mi product ownerünk is (aki az üzleti oldalt képviseli) csak Excelben tud dolgozni, állandóan exportálgatjuk neki CSV-ben az adatokat, amiket kér, hogy be tudja tölteni. :)
Másrészt meg az a fajta Python, amit mi használunk, azért nem szoftvermérnökség... máshol van a hangsúly. Az adatelemzéshez elsősorban Numpy, Pandas, statsmodels és vizualizációs könyvtárak: Matplotlib, Seaborn, Plotly kellenek. Általában ezeket nem kizárólag informatikusok, hanem statisztikusok, piackutatók, szociológusok, biostatisztikusok, azaz teljesen vegyes hátterű emberek is oktatják.
"Miért, szerinted a Corvinuson kik tanítják mondjuk a szoftverfejlesztéses tantárgyakat gazdaságinformatika szakon? Számviteli szakemberek? :) A számvitelt meg az informatikus tanárok?"
Annak ellenére, hogy ferdítesz, mert szó sem volt gazdinfósokról, és számvitelesek által oktatott szoftverfejlesztésről, részben igazat beszélsz.
Ránéztem az operatív tantervre, és az adatbázisokat oktató tanár a régi, osztatlan alkalmazott közgázt végezte el, BI tantárgyat egy SZTE-n végzett közgazdász tanítja, SAP-t szintén közgazdász oktatja. Mondjuk egy Kandós villamosmérnököt találtam, rá is sóztak vagy 5 tantárgyat.
"Az adatelemzéshez elsősorban Numpy, Pandas, statsmodels és vizualizációs könyvtárak: Matplotlib, Seaborn, Plotly kellenek."
Ezeket sem tanítják meg normálisan üzleti szakokon. Többségnek a munkahelyén kell megtanulnia ezeket.
"nem egy nagy was ist das informatikus hátterű oktatót felvenni a gazdasági karra"
Egy középszerű oktatót lehet, egy ELTE IK professzor nem fogja az informatikai kart otthagyni egy gazdasági kar miatt. Ezzel a kooperációval ez is kiküszöbölhető, egy kis plusz pénzért leadja a GTK hallgatóknak is a tárgyát.
"Ránéztem az operatív tantervre, és az adatbázisokat oktató tanár a régi, osztatlan alkalmazott közgázt végezte el, BI tantárgyat egy SZTE-n végzett közgazdász tanítja, SAP-t szintén közgazdász oktatja. Mondjuk egy Kandós villamosmérnököt találtam, rá is sóztak vagy 5 tantárgyat."
Figyu, tavaly az öcsém úgy végezte el meglehetősen jó (!!!) eredménnyel az ELTE proginfót, hogy a szaktársaival egyetemben kb. semennyire nem volt tisztában az SQL-el. Néztem ahogy beadandót írtak közösen és egy sz..ros left join problémát okozott nekik. Ha ez az ELTE IK, akkor gáz van. Aztán lehet hinni vagy nem hinni nekem. Én amikor SQL-t tanultam, akkor az alapokra koncentráltunk és felsőbb évesek tanították, ennél jóval nagyobb sikerrel :D (Ha már itt tartunk, épp mestert csinál, lassan már nincs ismerőse a szakon, mert mindenki ott hagyja az oktatás színvonaltalansága miatt. Ő is már csak becsületből nyomja végig.)
SAP-ot nem tanultam egyetemen, de kötve hiszem hogy a programozását tanítanák nekik (meglehetősen haszontalan lenne). Gondolom belenéznek pár moduljába, hogy hogyan működik, aztán slussz. Ehhez miért nem jó egy közgazdász, vagy gyakorlatilag akárki, aki ismeri a programot?
Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy az ELTE rossz iskola lenne, de az fix, hogy nem lesz attól valaki jó tanár, mert 2-3 évtizede elvégzett valami dedikáltan informatikai szakot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!